Festyn Dworcowy w Ostrołęce [VIDEO]

  • 14.06.2017, 10:28 (aktualizacja 14.06.2017 11:05)
  • K B
Festyn Dworcowy w Ostrołęce [VIDEO]
Tego dnia Ostrołęka była kolejowa

Na Festynie Dworcowym, jak co roku gościły władze miasta na czele z prezydentem Januszem Kotowskim oraz Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich. Uroczystość rozpoczęto od  złożenia kwiatów pod obeliskiem poświęconym Kolejarzom Węzła Ostrołęckiego - Więzionym, Poległym i Pomordowanym przez Niemców, Sowietów i Urząd Bezpieczeństwa PRL w latach 1939 -1956.

Po raz pierwszy odbył się Bieg Kolejarzy, prowadzący ulicami osiedla Stacja, w którym rywalizowały dzieci, młodzież i dorośli, każdy w swojej kategorii. Ale najważniejsze tego dnia były lokomotywy, wagony i peron dworca PKP. 

Tym razem ostrołęczanie nie zawiedli, podobnie jak artyści na scenie plenerowej. Wieczorem wystąpił: Międzynarodowy Zespół Pieśni i Tańca Romów ROMANCA z Olsztyna, ostrołęckie zespoły REMONT i MAMZEL oraz gwiazda wieczoru BASTA.

Nie zabrakło też akcentów folkloru lokalnego, czyli Zespół Pieśni i Tańca KURPIE z Ostrołęki oraz małych - przyszłych artystów sceny polskiej, czyli UKS MAG Stacja, ze Świetlicy Środowiskowej na Osiedlu Stacja, dzieci z przedszkola „Chatka Puchatka” i „Bajkowe Przedszkole” oraz z Zespołu Szkół nr 3, z Przedszkola nr 18.

Każdy znalazł coś dla siebie, tego dnia liczył się dobry humor i to, że ostrołęczanie byli razem.

Zapraszamy na relację video i do zobaczenia za rok.

 

 

K B
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe