Przedszkole z tenisem

  • 17.06.2017, 14:38 (aktualizacja 17.06.2017, 14:53)
  • Marlena Siok
Przedszkole z tenisem
Już wkrótce Publiczne Przedszkole nr 2 w Łomży stanie się kuźnią talentów tenisowych. Piękny, ergonomiczny kort z prawdziwego zdarzenia to sprawa priorytetowa dla dyrekcji przedszkola.

-Od trzech lat w naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia tenisa przez trenerów UKS „Return” Łomża  w ramach programu "TENIS 10, żyj kolorowo - graj tenisowo". Zawsze pragnęłam, aby przedszkole prezentowało wysoką jakość i było miejscem wychowania, kształcenia i fizycznego rozwoju. Chcąc kontynuować zaplanowane przeze mnie działania związane z rozwojem sprawności motorycznej dzieci, poczyniłam już wiele kroków, by placówka zyskała miano przedszkola edukacyjno-sportowego i przyjęła dyscyplinę tenisową jako wiodący rodzaj dodatkowych zajęć sportowych. Tenis ma związek z profilem przedszkola i w związku z tym zabiegam o budowę kortu tenisowego dla dzieci na przedszkolnym placu zabaw. Przeprowadziłam wiele rozmów z trenerem Tomaszem Waldzińskim i będzie to dla nas sprawa priorytetowa. Zależy mi, aby oderwać dzieci od telewizorów i komputerów, i pokazać inne, ciekawsze sposoby spędzania wolnego czasu, umożliwić nawiązywanie przyjaźni, odkrywanie pozytywnych wzorców w trenerach i starszych zawodnikach. Poprzez sport nastąpi również rozwój ważnych cech społecznych u dzieci - nauczy współzawodnictwa, kreatywności, umiejętności znoszenia porażki, radzenia sobie ze stresem, wzajemnego szacunku, systematyczności i pracy zespołowej.- mówi Maria Mikołajewska, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 2 w Łomży.

UKS „Return” od kilkunastu lat wychowuje zawodników, którzy triumfują w turniejach ogólnopolskich i całym województwie. W Przedszkolu Publicznym nr 2 trener Tomasz Waldziński jako wolontariusz uczy najmłodszych gry w tenisa.

-Bardzo cieszymy się z faktu, iż dyrekcja przedszkola zaproponowała nam współpracę. Systematyczne treningi z przedszkolakami przyczynią się do wszechstronnego rozwoju młodych adeptów tenisa, gdyż sport to nie tylko trening ciała ale również trening umysłu. Bardzo dużym atutem naszego klubu będzie możliwość selekcji kierunkowej młodych tenisistów i zachęcanie ich już na etapie przedszkolnym do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu. Liczymy na to, że dzięki współpracy z przedszkolem w Łomży zostanie szeroko rozpropagowany program Polskiego Związku Tenisa - "TENIS 10"- przyznaje trener tenisa Tomasz Waldziński.

Tenis w Polsce staje się coraz bardziej popularną dyscypliną sportu. Jednak profesjonalizm wymaga rozpoczęcia nauki gry już w wieku 6-7 lat. Taką możliwość chce stworzyć Przedszkole Publiczne nr 2 w Łomży.  

-Zajęcia tenisa w przedszkolu zapewnią dzieciom bezpłatny dostęp do tej dyscypliny sportu postrzeganej dotychczas jako elitarną i pomoże w wyrównaniu szans społecznych. Pragnęłabym zachęcić do rozpoczęcia tenisowej przygody jak największą ilości dzieci i w ogóle do uprawiania sportu. Ważne jest przekonanie dzieci i ich rodziców oraz władze samorządowe, że tenis jest łatwy, zdrowy, atrakcyjny, dostępny dla każdego i że można go uprawiać przez całe życie - dodaje Maria Mikołajewska, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 2 w Łomży.

(Na zdjęciach przedszkolaki podczas zajęć tenisowych na sali przedszkolnej, kortach III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży oraz jako kibice na OTK „Piątuś Cup”z trenerkami Ewą Waldzińska i Aleksandrą Durzyńską).

Marlena Siok

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mama Julii.
Mama Julii. 17.06.2017, 18:21
Brawo.

Pozostałe