Nawałnica i śmierć

  • 21.06.2017, 10:11 (aktualizacja 21.06.2017, 10:15)
  • Maciej Gryguc
Nawałnica i śmierć Jacek Sawicki, 4lomza.pl
Mieszkaniec wsi Stare Chojny koło Łomży zginął, bo ściana budynku w jego gospodarstwie zawaliła się, gdy nadciągnęła nawałnica.

Do tragedii doszło we wtorek wczesnym popołudniem. Bardzo silny podmuch wiatru poprzedzającego burzę przewrócił ścianę stodoły, Pod gruzami znalazł się 74-letni mężczyzna. Zginął na miejscu. Ekipa pogotowia, które szybko dotarło do Chojn, mogła już tylko stwierdzić zgon.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja i prokuratura, a duże znaczenie dla ustalenia przyczyn będą miały z pewnością opinie ekspertów budowlanych.

Poza największą z możliwych tragedią, czyli śmiercią starszego mężczyzny, nawałnica nie spowodowała w Łomży i okolicach większych spustoszeń. Trochę połamanych gałęzi na drogach i w pobliżu placu zabaw, niebezpiecznie przechylone drzewo.

- Na podstawie prognoz meteorologicznych i nauczeni doświadczeniami byliśmy przygotowani na bardzo poważne skutki zapowiadanych zjawisk pogodowych. Nie było w sumie tak źle i tym boleśniejsza jest tragedia z Chojn – mówi brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. 

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe