Nie dała się oszustom

  • 28.06.2017, 12:27 (aktualizacja 28.06.2017, 12:29)
  • Maciej Gryguc
Nie dała się oszustom KWP Białystok
Mieszkanka Łomży w wieku 88 lat nie dała się wykorzystać oszustom stosującym znaną metodę „na wnuczka” (w tym przypadku - „na wnuczkę”). Sposób warto upowszechnić wśród seniorów.

Do próby wyłudzenia pieniędzy doszło w środę. Kiedy łomżynianka odebrała telefon, w słuchawce rozległ się kobiecy głos. Dzwoniła „wnuczka”, tłumaczyła, że doszło do wypadku i potrzebuje gotówki. Starsza pani nie straciła głowy i zadała „pytanie kontrolne”: A którego z moich synów jesteś córką?

Fałszywa wnuczka natychmiast zakończyła rozmowę, a seniorka zawiadomiła policję.
Policjanci ostrzegają: oszuści bardzo często w tym samym czasie próbują „zaatakować” w tej samej miejscowości większą grupę osób. Dlatego proszą o wzmożoną czujność nie tylko osoby starsze, ale także wszystkie rodziny, w których są seniorzy. Należy tłumaczyć, opowiadać o metodach działania oszustów, aby nie dać się skrzywdzić.

Kilka dni temu w Łomży, niestety, 60-letnia mieszkanka straciła pieniądze (blisko 30 tys.), bo zaufała fałszywemu policjantowi.

Najważniejsza rada jest prosta: każdy taki telefon należy sprawdzić z najbliższymi. I jeżeli są wątpliwości, jak najszybciej zawiadomić policję: 112 lub 997.

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe