Zapraszamy na XXIV Międzynarodowy Festiwal "Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża" [VIDEO]

  • 29.06.2017, 14:30 (aktualizacja 29.06.2017, 14:35)
  • www.narew.info| Polub nas na Facebook-u
Zapraszamy na XXIV Międzynarodowy Festiwal "Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża"  [VIDEO]
Opera komiczna, Fryderyk Chopin, argentyńska wirtuozeria organowa, mistrzowie piosenki okresu międzywojennego, arie, songi z operetek i musicali, muzyka kurpiowska. Znakomity śpiewak i organizator Jacek Szymański znów zaprasza na muzyczną ucztę nad Narwią.

 Nawet w tak bardzo skróconej skróconej wersji program XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża robi wrażenie i tworzy „pokarm duchowy zawierający największą bodaj ilość ożywczych witamin estetycznych”.

O wydarzeniu, które już od 30 czerwca zabierze melomanów z Łomży i regionu wprost do raju dźwięków, Jacek Szymański poinformował podczas konferencji w dworku Lutosławskich Drozdowie, czyli festiwalowej „kwaterze głównej”.

Jak podkreślił, Festiwal rozpocznie wielkim wydarzeniem. W piątek 30 czerwca w łomżyńskiej Katedrze recital organowy zaprezentuje Gabriela Ana Navarro Landaverria z Argentyny, a ze słowem wiążącym towarzyszyć jej będzie osobiście Jacek Szymański.

Następnego dnia (sobota, 1 lipca, godz. 14) na Galerię Talentów, czyli benefis młodych talentów wokalnych i instrumentalnych, zaprasza Galeria Veneda w Łomży. Operetkowe arie i melodie oraz walce Straussa w wykonaniu zespołu Artes Ensemble zabrzmią w Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie (godz. 19). Także tego dnia specjalnym i ważnym wydarzeniem będzie koncert „Zaczarowany świat operetki i musicalu” z udziałem grona śpiewaków pod wodzą Jacka Szymańskiego. Po raz pierwszy sceną będzie patio i tarasy Hotelu Studenckiego „Rubikon:” PWSIiP przy ul. Wiejskiej w w Łomży. Arie i songi adresowane będą specjalnie do kończącego kadencję rektora uczelni Roberta Charmasa i obejmującego tę funkcję Dariusza Surowika.

Bogata w festiwalowe wydarzenia będzie także niedziela 2 lipca. Rozpocznie się już o godz. 9 rano w kościele parafialnym w Śniadowie koncertem zespołu Artes Ensamble „Miłość to niebo na ziemi”. O godz. 10.45 w kościele w Łapach rozpocznie się recital organowy Pawła Seligmana „Od Bacha do współczesności”. Kościół w Jedwabnem zaprasza melomanów na godz. 11.15 na msze świętą w oprawie muzycznej i koncert „Panu na chwałę” z udziałem śpiewaków Magdaleny Witczak, Jacka Szymańskiego i Dariusza Wójcika oraz Katarzyny Olszewskiej na organach. Artyści tego dnia zagoszczą jeszcze kościele w Stawiskach (godz. 17) z koncertem „Ave Maria na przestrzeni wieków”. Oficjalna inauguracja, czyli „Dumka o Polsce” zaplanowana została na o godz. 14 w Muzeum Przyrody w Drozdowie. Wieczorem w Centrum Katolickim przy parafii Krzyża Świętego w Łomży odbędzie się niezwykły koncert muzyki kurpiowskiej poświęcony pamięci muzyków, którzy odeszli.

O dalszych szczegółach Festiwalu Muzyczne Dni informować będziemy na ww.narew.info.

 

wwwnarewinfo-polub-nas-na-facebook-u_html

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe