Niszczycielski żywioł nad Ziemią Łomżyńską

  • 29.06.2017, 22:52 (aktualizacja 29.06.2017, 22:55)
  • Maciej Gryguc
Niszczycielski żywioł nad Ziemią Łomżyńską
Giełczyn koło Łomży najbardziej ucierpiał w wyniku wichury, która w czwartek po południu przeszła nad Ziemią Łomżyńską. Wiatr zrywał dachy, uszkodził kilka budynków mieszkalnych oraz gospodarczych. Według informacji ze stanowiska kierowania łomżyńskiej komendy PSP, nikt z mieszkańców nie ucierpiał, ale szkody materialne są potężne.

Zresztą nie tylko w Giełczynie, gdzie - według wstępnych ocen - uszkodzone zostały trzy domy mieszkalne (na  jeden przewrócił się betonowy słup) i jeszcze kilka zabudowań gospodarczych. W Łomży przy ul. Stacha Konwy padające drzewo uszkodziło samochód, a kilka innych stwarzało zagrożenie. Podobne zgłoszenie strażacy otrzymali z Wizny.

Sygnały o połamanych drzewach i konarach na posesjach oraz drogach napłynęły do łomżyńskiej komendy: z Łomży (m. in. ulica Żydowska, Polowa. aleja Legionów), Jedwabnego, Śniadowa, Wygody, Wizny, Kalinowa , Mężenina (koło Śniadowa).  Na pewien czas pozbawienie prądu zostali mieszkańcy znacznych części Łomży.

Doszły do tego zdarzenia drogowe, m. in. w Śniadowie (potrącenie rowerzysty) i Zbójnej (kolizja dwóch samochodów osobowych), w których poszkodowanych zostało kilka osób.

Szacowanie szkód , a przede wszystkim, ich usuwanie zajmie najbliższe dni. Pogoda ma się nieco uspokoić, ale na każdą ciemna chmurę będziemy spoglądali z niepokojem.

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe