Drogowych rewolucji w Łomży ciąg dalszy

  • 04.07.2017, 15:32 (aktualizacja 04.07.2017, 15:36)
  • Maciej Gryguc
Drogowych rewolucji w Łomży ciąg dalszy
Ruch w obu kierunkach przywrócony został na Szosie Zambrowskiej między rondem Lutosławskiego a rondami Hanki Bielickiej. W centrum Łomży Będą jednak kolejne utrudnienia. Bardzo poważne.

Oficjalnej uroczystości nie było, ale od poniedziałku przejazd w obie strony jest możliwy. Tyle że kierujący powinni zachować szczególną ostrożność, bo na Szosie Zambrowskiej nadal trwają prace i przebywają drogowcy w pomarańczowych kamizelkach (na zdjęciu). Miejscami jezdnia jest zresztą zwężona i tworzą się chwilowe korki.

Powrót do stanu sprzed remontu oznacza także zmiany w kursowaniu autobusów MPK, przede wszystkim likwidację tymczasowego przystanku na pl. Niepodległości (przy parkingu na dawnym dworcu PKS). Jak poinformował Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego, nie ma na razie decyzji czy przywrócony zostanie ruch w obu kierunkach na ulicy Kierzkowej. Oficjalnie do końca lipca obowiązują znaki pozwalające na jazdę tylko od placu Niepodległości do ulicy Sikorskiego.

Kolejna konsekwencja praktycznego zakończenia remontu fragmentu Szosy Zambrowskiej (choć np. oznakowanie poziome będzie malowane trochę później) jest przeniesienie się drogowców na ulicę Polową. Jest to bowiem to samo zadanie z dofinansowaniem z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, zwanego w czasach minionych programem „schetynówek”.

Jak podkreśla Łukasz Czech, szczegóły zmian w organizacji ruchu będą znane w najbliższych dnia, ale zapowiada się całkowite zamknięcie fragmentu od drugiego z rond Hanki Bielickiej aż do alei Legionów.

Pośrednim potwierdzeniem stał się komunikat łomżyńskiego MPK o zmianach tras i przystanków.

Przedsiębiorstwo informuje, że: „w związku z prowadzonymi pracami drogowymi na ul. Polowej od 06 lipca 2017 roku zostają zamknięte przystanki nr 38 i 39”.

Przystanek nr 38 – Polowa/Sąd Rejonowy

- dla linii 2,8,12 najbliższy przystanek - na ul. al. Legionów/Kontakty.

Przystanek nr 39 - Polowa/Park Biskupa

- dla linii 2, 10, 12 najbliższy przystanek na ul. Al. Legionów/Stary Szpital.

Autobusy linii nr 2, 8,10,12 z tych przystanków będą kursowały objazdem przez

al. Legionów z pominięciem ul. Rządowej, ul. Giełczyńskiej oraz ul. Polowej.

- dojazd na Stary Rynek z Osiedla Południe - linią 10,13.

- dojazd na Osiedle Południe ze Starego Rynku linią 8 i 13.

Bliższych informacji odnośnie odjazdów z poszczególnych przystanków udziela

Dyspozytor MPK - telefon 86 216 03 35 ( czynny całą dobę).

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe