Dotacja na budowę Stacji Uzdatniania Wody przyznana

  • 11.07.2017, 09:25 (aktualizacja 11.07.2017, 09:54)
  • Marlena Siok
Dotacja na budowę Stacji Uzdatniania Wody przyznana
Wójt Gminy Piątnica podpisał umowę o przyznanie dotacji na budowę Stacji Uzdatniania Wody we wsi Jeziorko.

Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński i Członek Zarządu Województwa Stefan Krajewski 10 lipca 2017 r. podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku 33 umowy z przedstawicielami gmin, których wnioski o przyznanie pomocy na operacje typu „gospodarka wodno-ściekowa” zostały pozytywnie rozpatrzone. Gmina Piątnica otrzyma pomoc w wysokości 1 702 612,00 zł co stanowi 63,63% kosztów całkowitych inwestycji, które wynoszą 2 675 802,02 zł.

Projekt zakłada budowę stacji uzdatniania wody oraz dwóch małych oczyszczalni ścieków przy budynkach użyteczności publicznej, tj. przy Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Jeziorku oraz przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Celem planowanej operacji jest uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na obszarze gminy Piątnica poprzez polepszenie jakości wody pitnej pobieranej w 9 miejscowościach zamieszkałych przez ponad 1500 mieszkańców oraz poprawę jakości odpadów ściekowych wytwarzanych w szkole podstawowej i świetlicy wiejskiej funkcjonującej w budynku OSP. Inwestycja ta niewątpliwie przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców, zwłaszcza korzystających z ujęcia wody w Jeziorku.

Marlena Siok

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe