Bo pamięć nigdy nie umiera

  • 13.07.2017, 11:39 (aktualizacja 13.07.2017 12:46)
  • Marlena Siok
Bo pamięć nigdy nie umiera Stowarzyszenie Narodowa Ostrołęka
Pamięć Ofiar Rzezi Wołyńskiej została uhonorowana podczas Ostrołęckich Obchodów. Organizatorem było Stowarzyszenie Narodowa Ostrołęka.

W rocznicę Krwawej Niedzieli odprawiono Msze Świętą w Kościele pw. św. Antoniego Padewskiego a następnie udano się pod Pomnik Ofiar Hitlerowskiego Terroru przy ul.Poległych. Przed pomnikiem złożono symboliczne wiązanki kwiatów.

Patronat nad uroczystościami został objęty przez Prezydenta Miasta Ostrołęki oraz Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych - Koło Ostrołęka oraz Stowarzyszenie Historii Ziemi Ostrołęckiej im. kpt. Aleksandra Bednarczyka "Adama".


11 lipca 1943 roku, oddziały UPA dokonały jednoczesnego napadu na 99 polskich miejscowości na ziemiach wschodnich RP. Wymordowano wówczas większość mieszkańców, zaś szczególna brutalność i okrucieństwo, z jakim dokonywano zbrodni na Polakach, sprawiły, iż do naszej historii wydarzenie to – i następujące po nim dalsze akty bestialskich mordów na ludności cywilnej – otrzymało miano Rzezi Wołyńskiej. Dziesiątki tysięcy naszych rodaków zginęło tylko za to, że byli Polakami. Większość z nich do dziś nie ma godnego pochówku.

Marlena Siok

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe