Zachodni Nowy Jork spowity bielą i czerwienią

  • 13.07.2017, 14:36 (aktualizacja 13.07.2017, 14:47)
  • Marlena Siok
Zachodni Nowy Jork spowity bielą i czerwienią niagarafallsstatepark
„Nowy Dziennik”, tygodnik polskiej społeczności w Nowym Jorku poinformował, że już w niedzielę 16 lipca ikony Nowego Jorku spowiją się biało-czerwonymi barwami. Dlaczego ? I jaki jest tego powód ?

Prezentujemy artykuł, jaki na ten temat, opublikował „Nowy Dziennik”.

Wodospad Niagara, most Pokoju oraz ratusz i zabytkowy wieżowiec General Electric w Buffalo pokryją się biało-czerwonymi barwami. Będzie to hołd dla Anny Marii Anders, polskiej sekretarz stanu i zarazem honorowego marszałka 79. Parady Pułaskiego w Cheektowadze.

W najbliższą niedzielę, 16 lipca, ulicami miasta Cheektowaga, leżącego w zachodniej części stanu Nowy Jork, przejdzie doroczna, 79. Parada Pułaskiego. Pochód rozpocznie się o godz. 1:30 po południu na Walden Avenue i poprzez Harlem Road przejdzie do Cheektowaga Town Park.

Gościem specjalnym i zarazem honorowym marszałkiem będzie Anna Maria Anders, polska sekretarz stanu i pełnomocnik prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego. Będzie ona zarazem najwyższym rangą urzędnikiem polskiego rządu, który kiedykolwiek pojawił się na Paradzie Generała Pułaskiego w Cheektowadze.

W związku z tym na jej cześć kilka najbardziej znanych miejsc w zachodniej części stanu Nowy Jork zostanie w najbliższy weekend podświetlonych polskimi barwami narodowymi. Wśród nich jest najbardziej znany na świecie wodospad Niagara, który pokryje się biało-czerwonymi kolorami w sobotę, 15 lipca, począwszy od godz. 8:45 wieczorem do 2 w nocy. Również w tym samym dniu od chwili zapadnięcia zmroku polskie barwy pojawią się na wieżowcu General Electric i kopule ratusza w Buffalo, a także oświetlą most Pokoju łączący Kanadę ze Stanami Zjednoczonymi.

Z decyzji lokalnych władz ogromnie zadowoleni są działacze polonijni. Cytowany przez portal Am-Pol Eagle Joseph Mikołaj Rej jr, pełniący funkcję współprzewodniczącego Parady Generała Pułaskiego w Cheektowadze, stwierdził, że pojawienie się w zachodniej części stanu Nowy Jork osoby w randze sekretarza stanu – a takim politykiem jest Anna Maria Anders – jest ogromnym zaszczytem nie tylko dla polskiej społeczności, ale także dla wszystkich mieszkańców tej okolicy.

"Ludzie z całego zachodniego Nowego Jorku i południowej części kanadyjskiej prowincji Ontario powinni podczas weekendu (14-16 lipca) poczuć polską dumę. Dopełnieniem całości będzie podświetlenie biało-czerwonymi barwami najbardziej rozpoznawalnych miejsc w naszym regionie" – wyjaśnia Joseph Mikołaj Rej jr, potomek znanego polskiego poety.

Radości z tego powodu nie kryją także inni polonijni działacze z Pulaski Association oraz Komitetu Parady Generała Pułaskiego w Cheektowadze, którzy są bardzo wdzięczni lokalnym władzom i administratorom wodospadu Niagara, mostu Pokoju oraz ratusza i wieżowca General Electric za wyrażenie zgody na podświetlenie ich kolorami polskiej flagi.

Źródło: www.dziennik.com. Zdjęcia Wojtek Maślanka/Nowy Dziennik

Marlena Siok

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe