Wakacje z technologią - bezpłatne

  • 20.07.2017, 11:18 (aktualizacja 20.07.2017 11:26)
  • Monika Strzelecka
Wakacje z technologią - bezpłatne
„Akademia Małego Naukowca” – tak brzmi temat projektu, który realizowany jest na terenie gminy Olszewo-Borki. Ponad 50 małych konstruktorów w wieku od 6 do 10 lat, ma okazję poznać tajniki nowoczesnych technologii, budując i programując prawdziwe roboty.

Projekt rozpoczął się 17 lipca, a zakończy 29 lipca, a pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Nowoczesna Edukacja. Letnie wakacje finansowane są ze środków FTO Mazowsze Lokalne 2017, dlatego ta forma  wypoczynku dla dzieci jest bezpłatna.

Warsztaty z robotyki i programowania to nie tylko ciekawy sposób spędzania czasu wolnego, ale przede wszystkim nauka poprzez zabawę. Mali konstruktorzy uczestniczą w zajęciach dostosowanych do ich wieku i umiejętności.  

Dzieci w wieku 6-7 lat budują roboty, korzystając z klocków RoboKids przeznaczonych do konstruowania niezbyt skomplikowanych maszyn i robotów. Na zajęciach powstają bardzo ciekawe i pomysłowe konstrukcje. Uczestnicy tworzą bardzo precyzyjne i zaskakujące roboty, których możliwości sprawdzane są podczas wielu zabaw i zadań.  Natomiast starsze dzieci mają do dyspozycji zestawy klocków Lego WeDo 2.0 najnowszej generacji, które pozwalają na budowanie bardziej zaawansowanych robotów programowanych poprzez tablety.

Celem warsztatów jest zaznajomienie dzieci z nowoczesnymi technologiami, aktywne zagospodarowanie czasu wolnego, rozwijanie umiejętności logicznego i przestrzennego myślenia i przede wszystkim integrowanie lokalnej społeczności. Dzieci bawią się świetnie, a rodzice z dumą podziwiają efekty twórczej pracy.  

Monika Strzelecka

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe