Dofinansowanie na Subregion Łomżyński

  • 21.07.2017, 10:25 (aktualizacja 21.07.2017, 10:30)
  • Marlena Siok
Dofinansowanie na Subregion Łomżyński
Minister Spraw Zagranicznych przekazał 116.650 zł na projekt pt. „Subregion Łomżyński najbardziej innowacyjny w województwie podlaskim i wiarygodny partner w biznesie".

Realizowany jest on przez Łomżyńskie Forum Samorządowe wspólnie z Powiatem Łomżyńskim. Całkowity koszt projektu wynosi 150.570 zł i ma być zakończony pod koniec listopada 2017r.

W ramach projektu zrealizowane zostaną następujące zadania:


1. Dwudniowe Forum Gospodarcze Subregionu Łomżyńskiego, którego głównym celem będzie promowanie i tworzenie pozytywnego wizerunku/marki Subregionu Łomżyńskiego, jego potencjału społeczno – gospodarczego oraz stworzenie płaszczyzny do wymiany doświadczeń i podjęcia współpracy na poziomie samorządów jak i przedsiębiorców.


2. Opracowanie Planu Innowacji w Subregionie Łomżyńskim. - Obecna gospodarka stawia nowe wyzwania zarówno przed przedsiębiorcami jak i samorządami, które są związane z nowym podejściem do polityki innowacyjnej. Jego opracowanie będzie odpowiedzią na te wyzwania – mówi Wicestarosta Powiatu Łomżyńskiego Lech Szabłowski dodając, że efektem wdrożenia Planu powinno być podniesienie innowacyjności i konkurencyjności Subregionu poprzez rozwój nowych przewag w ramach wybranych obszarów.


3. Wizyty studyjne w najbardziej innowacyjnych firmach w Subregionie. - Planowane są cztery takie wizyty w firmach, w których w ostatnim czasie wdrożono bądź wdraża się innowacje produktowe, technologiczne czy produkcyjne i które są zainteresowane nawiązaniem nowych kontaktów handlowych – objaśnia Wicestarosta Lech Szabłowski.


4. Opracowanie wspólnego folderu współpracy gospodarczej.
5. Opracowanie spotu promującego Subregion Łomżyński.
6. Kampanię promującą subregion w prasie, radio i telewizji.
7. Przygotowanie strony internetowej projektu, która docelowo mogłaby stać się stroną Łomżyńskiego Forum Samorządowego.

Marlena Siok

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe