Na drodze nie jesteś sam

  • 27.07.2017, 10:39 (aktualizacja 27.07.2017, 10:45)
  • Marlena Siok
Na drodze nie jesteś sam
Czwartkowe poranek i popołudnie upłynie pod znakiem działań „Bezpieczny pieszy”. Głównym celem akcji łomżyńskich policjantów jest ograniczenie liczby wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują do kierowców oraz osób pieszych o rozwagę i ostrożność. Dlatego przechodniu i kierowco miej się na baczności, by nikomu nie stała się krzywda.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży prowadzą dziś działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa osób pieszych. Przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle bądź też przekraczanie drogi w miejscach niedozwolonych, to główne wykroczenia popełniane na terenie miasta przez tę grupę uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi zwracają także szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec pieszych. Przypominają, że lekceważenie zasad bezpieczeństwa i wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych czy omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu udzielenia pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu – często kończą się poważnym w skutkach wypadkiem drogowym.

Marlena Siok

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe