Pocztowcy i Rada Dialogu się niepokoją

  • 02.08.2017, 13:58 (aktualizacja 02.08.2017, 14:02)
  • Maciej Gryguc
Pocztowcy i Rada Dialogu się niepokoją  Wrota Podlasia
„Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego z niepokojem odbiera informacje o wieloletnim opóźnieniu inwestycji Centrum Ekspedycyjno – Rozdzielczego Poczty Polskiej S.A. w Choroszczy” - stanowisko z takim sformułowaniem przyjęło gremium kierowane przez Waldemara Pędzińskiego, szefa Łomżyńskiego Centrum Medycznego (na zdjęciu).

WRDS przypomina, że zapowiedzi niezwykle ważnej inwestycji Poczty pojawiły się już w w 2003 roku. Niedługo później, dzięki dobrej współpracy Urzędu Marszałkowskiego z Pocztą Polską i innymi instytucjami dokonany został w ekspresowym tempie zakup odpowiedniej nieruchomości. Zatrudnienie miały znaleźć setki osób, warunki pracy miały się poprawić dla setek kolejnych. I nagle wszystko się zatrzymało.

Od ponad 10 lat kolejni posłowie z województwa reprezentujący wszystkie opcje polityczne domagają się od Poczty Polskiej wyjaśnień: czy zamierza budować w Choroszczy CER czy nie.

Teraz do batalii postanowiła się włączyć Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego, która podziela obawy pracowników białostockiej poczty zrzeszonych w NSZZ „Solidarność”.

Zdaniem WRDS, „lokalizacja i wybudowanie CER w Choroszczy ma nie tylko aspekt strategiczny z uwagi na swoje położenie przy powstającej międzynarodowej trasie Via Carpatia łączącej północ i południe Europy, ale w szczególności ma istotne znaczenie dla rynku pracy województwa podlaskiego oraz ochrony istniejących miejsc pracy”.

Obawy wiążą się z zagrożeniem dla miejsc pracy pocztowców w Białymstoku oraz pogarszaniem się warunków ich zatrudnienia.

Stanowisko kończy apel do władz Poczty Polskiej o zdynamizowanie działań dotyczących inwestycji, a do lokalnych instytucji i administracji o wspieranie tego przedsięwzięcia.

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe