Święto dnia powszedniego [FOTO]

  • 14.08.2017, 14:57 (aktualizacja 14.08.2017, 15:05)
  • Maciej Gryguc
Święto dnia powszedniego [FOTO]  Maciej Kosiński
Można wymyślać różne wafle, chrupki, mace, podpłomyki, placki. I nawet je jeść. Ale wystarczy poczuć ten zapach koło piekarni czy sklepu, do którego dowiezione został kosze świeżego pieczywa... Wszystkie te zastępcze wynalazki idą wtedy w kąt i mogą sobie czerstwieć.w kącie.

Lepszego miejsca na Święto Chleba niż Muzeum Rolnictwa im. księdza Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, w województwie podlaskim i Polsce nie ma. Dlatego nic dziwnego, że dyrektor Dorota Łapiak i jej współpracownicy tego specjalnego dnia podejmują po 20 – 30 tysięcy gości. Tym razem byli wśród nich m.in. wiceministrowie rolnictwa - Jacek Bogucki i spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński, marszałek województwa Jerzy Leszczyński.

Wszyscy zgodnie podkreślali: to święto tradycji, której owocem, jest najlepszy chleb na świecie oraz święto ludzi, dzięki którym powstaje – rolników, młynarzy, piekarzy.

Podlaskie Święto Chleba w Ciechanowcu ma swój tradycyjny,m ustalony przez lata scenariusz. Rozpoczyna je msza w kościele Trójcy Przenajświętszej. Potem jest przejazd żniwnego korowodu do Muzeum, pokazy, m.in.: tradycyjnego wypieku w piecu polowym, żniwnych prac i obrzędów, młócenia. Konkursy związane z dożynkami. Uroczystościom towarzyszą prezentacje firm specjalizujących się w produkcji pieczywa i ciast.

Obszerna relacja z Podlaskiego Święta Chleba wkrótce w Telewizji Narew i na portalu www.narew.info

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe