Co się śpiewa dla Wojska Polskiego? Sprawdziliśmy na Starym Rynku w Łomży

  • 16.08.2017, 08:37 (aktualizacja 16.08.2017, 08:42)
  • Maciej Gryguc
Co się śpiewa dla Wojska Polskiego? Sprawdziliśmy na Starym Rynku w Łomży…
Scena przygotowana, artyści gotowi. W popołudniowym słońcu na Starym Rynku w Łomży rozbrzmiewa muzyka i słowa. Czas na koncert patriotyczny z okazji Święta Wojska Polskiego.

15 sierpnia obchodzone jest Święto Wojska Polskiego na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko - bolszewickiej. Jak twierdzi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, oprócz składania kwiatów w miejscach pamięci narodowej czy okolicznościowych przemówień, warto spędzić ten czas na radosnym świętowaniu.

- Mój tata przekazał nam wiarę patriotów w Boga, honor i ojczyznę. To najważniejsze słowa i powinniśmy o nich pamiętać – mówi mieszkanka Łomży Bernadeta.

Koncert patriotyczny rozpoczęła „5tka”, czyli Sara Konert. Wokalistka w swoich tekstach często odnosiła się do wartości patriotycznych i szacunku do historii. Publiczność miała również okazję usłyszeć „Lukasyno”, czyli Łukasza Szymańskiego. Na zakończenie wystąpił zespół „Contra Mundum”. Muzycy starali się porwać na koncercie nie tylko dojrzałą publiczność, ale także młode pokolenie, chcąc pokazać im losy swoich przodków.

- W swoich tekstach poruszam kwestie emocjonalne. Mam już 30 lat i teraz zmierzam ku emocjonalnym tekstom, które ukazują moje przeżycia, rozważania w życiu – opowiadał SłejziPsG, który występował na scenie razem z Sarą Konert.

Na Starym Rynku nie zabrakło także Grupy Rekonstrukcyjnej Narew, której przedstawiciele spacerowali pomiędzy publicznością w strojach Żołnierzy Wyklętych. Jak wspomina Łukasz, te stroje mają przypomnieć ludziom historię, która jest z nimi związana.

Koncert patriotyczny zorganizowany przez Urząd Miejski pokazał, że dla mieszkańców Łomży i okolic, Święto Wojska Polskiego nie jest obojętne. Każdy kto spędził ten wieczór na Starym Rynku miał możliwość uczcić pamięć żołnierzy, którzy walczyli za wolność ojczyzny.

Tekst i foto: Marlena Dziemińska

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe