Hospicjum potrzebuje wsparcia

  • 06.09.2017, 15:02 (aktualizacja 06.09.2017, 15:10)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Hospicjum potrzebuje wsparcia archiwum
Ponad milion złotych zamierza zgromadzić łomżyńskie hospicjum. Sprawdziliśmy na co potrzebuje pieniędzy placówka prowadzona przez Łomżyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” pw. Świętego Ducha w Łomży.

- Konieczna jest rozbudowa naszego obiektu przy ul. Rybaki – mówi Teresa Steckiewicz, założycielka łomżyńskiego hospicjum. - W nowej części chcemy pomieścić dwie sale dla chorych, a także pomieszczenia magazynowe i pralnię, aby spełnić wymogi stawiane nam przez sanepid.

Plany inwestycji są już w znacznym stopniu przygotowane. Kosztorys przewiduje wydatek wynoszący nieco ponad milion złotych. Hospicjum, które od 1993 roku opiekuje się osobami w terminalnej fazie choroby nowotworowej, a od 2003 także cierpiącymi na chorobę Parkinsona, stwardnienie rozsiane czy po udarach mózgu, nie ma szans samodzielnie sfinansować takiego zadania.

- Mamy ponad 300 tysięcy złotych z „1 procenta”. Będziemy próbowali pozyskać fundusze unijne. Zwrócę się także do ludzi dobrej woli w firmach budowlanych - dodaje Teresa Steckiewicz. - Jestem dobrej myśli.

Twórczyni Hospicjum i jej współpracownicy gromadzą fundusze także dzięki publicznym zbiórkom, które odbywają się dwa razy do roku w pobliżu łomżyńskich kościołów. Najbliższa w ostatnią niedzielę września.

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe