Pożegnanie Krystiana. Przedwcześnie odszedł...

  • 17.09.2017, 02:05 (aktualizacja 18.09.2017, 17:58)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Pożegnanie Krystiana. Przedwcześnie odszedł...
Spieszmy się kochać ludzi... Młody, bardzo młody... Tak zjednoczył ludzi.... Życie było przed nim... Dlaczego? Brakuje słów...

Poruszających słów wypowiedzianych przez księdza Piotra Sitkiewicza podczas uroczystości pożegnania 14-letniego Krystiana w kościele i na cmentarzu w Kupiskach, nie zabrakło. Wspomnienie chłopca - zwykłego i zupełnie niezwykłego - refleksja nad tym dlaczego śmierć przerywa tak młode życie, prośba o pamięć i modlitwę  za dziecko, które doznało w ostatnich miesiącach życia tak wiele cierpienia.

Równie jednak wymowne było to, co nie zostało ubrane w słowa. Obezwładniająca rozpacz rodziców i bliskich Krystiana. Łzy płynące po policzkach Żanety Matyjasiak, która wraz z mężem zainicjowała i prowadziła akcję "Łomża piecze ciasta dla Krystiana". Białe róże w dłoniach bardzo młodych ludzi, uczniów z Kupisk i Łomży. Skupione poważne twarze setki motocyklistów, trumna na ramionach kilku z nich  i ryk silników ich maszyn. Krystian chciał kiedyś do nich dołączyć.  

W ostatniej drodze, z kościoła na cmentarz w Kupiskach towarzyszyło Krystianowi kilkaset osób.

My także kierujemy do bliskich chłopca słowa bólu i współczucia. Dołączamy się do prośby o modlitwę i pamięć. Mamy także apel - jeżeli jakieś cierpiące dziecko będzie potrzebowało zbiorowej pomocy i zaangażowania, a to niestety się zdarza cały czas, niech patronem takich akcji będzie Krystian.

Redakcja Grupy Medialnej Narew                         

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe