Kiedy piłka w grze, koleżeństwo i szacunek też są na boisku

  • 24.09.2017, 22:04 (aktualizacja 25.09.2017, 01:00)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Kiedy piłka w grze, koleżeństwo i szacunek też są na boisku
Najmłodsi adepci piłki nożnej z Łomży i Zambrowa zmierzyli się w drugim z cyklu turniejów piłkarskich dla trampkarzy, którego gospodarzem była tym razem Olimpia Zambrów.

Niezła w ostatnich dniach pogoda końca września pogoda sprzyjała młodziutkim zawodnikom. Było ciepło i przyjemnie.

W rywalizacji wzięło udział 5 zespołów: dwie ekipy Olimpii, a z Łomży - dwa zespoły Młodzieżowego ŁKS oraz KS Perspektywa. Tak, jak w poprzednim turnieju, każda z ekip zmierzyła się z pozostałymi.

Tak duża porcja wysiłku nie była nowością dla trampkarzy. Pod koniec turnieju zmęczenie dawało się we znaki nawet tym najbardziej wytrzymałym, ale przecież nawet doświadczeni i wytrenowani sportowcy po kilku godzinach musza odsapnąć. Młodzi trampkarze i tak dali radę i ambitnie walczyli o jak najlepsze wyniki.

Rywalizacja odbywała się z pełnym zaangażowaniem, a co najważniejsze, w koleżeńskiej atmosferze. Chłopcy z szacunkiem i sympatią odnosili się do drużyn przeciwników. "Staramy się, by chłopcy poprzez takie turnieje rozwijali się nie tylko sportowo ale również uczyli się zachowania w duchu fair play, nie tylko na sportowym boisku - podkreślali opiekunowie.

- Poszło nam o wiele lepie niż za pierwszym razem. Byliśmy trochę pewniejsi. Musimy się jeszcze dużo uczyć, ale dla chcącego nic trudnego. Jestem zmęczony , a przede wszystkim bardzo głodny. Nie mogę się już doczekać powrotu do domu i obiadu mojej mamy, którą serdecznie pozdrawiam- mówi Dawid z KS Perspektywa.

Młodzi sportowcy dorosłym organizatorom podsuwają pomysł usprawniający turnieje.

- Bardzo fajny turniej. Wszyscy mile nastawieni do siebie mimo rywalizacji. Turniej jednak powinien odbywać się w innych godzinach a nie w porę obiadową. Ale ogólnie jestem zadowolony i dumny ze swojego zespołu - podkreśla Daniel z Olimpii.

tekst i zdjęcia Joanna Osińska

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe