Narodowy Instytut Wolności - nowe życie organizacji pozarządowych [VIDEO]

  • 25.10.2017, 10:54 (aktualizacja 25.10.2017, 12:33)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Narodowy Instytut Wolności - nowe życie organizacji pozarządowych [VIDEO]
Narodowy Instytut Wolności to inicjatywa, która służyć będzie organizacjom pozarządowym w Polsce. Ustawa wchodzi w życie jeszcze w październiku. Praktyczne działanie rozpocznie się kilka tygodni później. Z pomocą informacyjną i doradczą przychodzi w województwie Podlaska Federacja Organizacji Pozarządowych.

Andrzej Duda podpisał ustawę o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Ustawa opublikowana została 13 października 2017 r. - numer pozycji 1909. Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia, 28 października 2017 r

Na stronie prezydenta wciąż nie ma oficjalnej informacji o podpisaniu ustawy (mimo że samą ustawę udało się już opublikować). Nie wiadomo więc, kiedy właściwie Andrzej Duda złożył swój podpis pod tym dokumentem. 

Dlaczego ustawa o NIW-CRSO jest ważna?

Ustawa o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego powołała nową instytucję, która stanie się najważniejszym podmiotem dla NGO w Polsce. Będzie zarządzała środkami dla organizacji pozarządowych, na początku Funduszem Inicjatyw Obywatelskich oraz nowym funduszem zasilanym opłatami z hazardu. Instytut – Centrum ma również tworzyć i realizować programy rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Będzie też odpowiedzialny za tworzenie i publikację wykazu organizacji pożytku publicznego uprawnionych do zbierania 1 proc. podatku.

 

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe