Dotacja dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży

  • 02.11.2017, 09:25 (aktualizacja 02.11.2017, 09:38)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Dotacja dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży
Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał 360 tys. zł dotacji Szpitalowi Wojewódzkiemu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Zostaną przeznaczone na wymianę windy oraz zakup myjni dezynfektorów.

Jak informuje Urząd Marszałkowski, szpital od 2007 roku sukcesywnie wymienia windy na nowoczesne. W placówce jest już 7 nowych urządzeń. Tym razem kwota 282 150 zł posłuży na wymianę windy w Pawilonie H, która służy pacjentom Pracowni Rezonansu Magnetycznego, Oddziału Dziecięcego, Oddziału Psychiatrycznego i Poradni Zdrowia Psychicznego. Po wymianie będzie przystosowana także dla osób niepełnosprawnych. Wyremontowany zostanie także szyb windy. Szacowany cały koszt realizacji zadania to 285 tys. zł. Dotacja z budżetu województwa pokryje niemal całość wydatków. 

Druga cześć udzielonej dziś dotacji to pieniądze przeznaczone na wymianę 3 automatycznych myjni dezynfektorów do kaczek i basenów. Są niezbędnym wyposażeniem każdego z oddziałów szpitalnych. Ze względu na brak części zamiennych, ich dużą awaryjność oraz konieczność zachowania wymagań sanitarno - epidemiologicznych w oddziałach szpitalnych, konieczna jest ich wymiana. Nowe zostaną zainstalowane na Oddziale Chorób Wewnętrznych, Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej oraz Oddziale Neurologicznym. Wartość inwestycji to koszt 77,5 tys. zł. Ponad 76 tys. zł pochodzi z budżetu województwa.  

Obie inwestycje zostaną zrealizowane do końca roku. Łączna wartość projektów to kwota ponad 362 tys. zł. Blisko 360 tys. zł pochodzi z budżetu województwa podlaskiego.

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe