Rekordowa frekwencja na łomżyńskich pływalniach

  • 13.11.2017, 12:08 (aktualizacja 14.11.2017, 13:02)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Rekordowa frekwencja na łomżyńskich pływalniach
W październiku padła rekordowa liczba osób odwiedzających Park Wodny przy ulicy Wyszyńskiego i Pływalnię MOSiR przy ulicy Niemcewicza.

Miesiąc październik obfitował w liczbę odwiedzających Park Wodny. Z usług kompleksu wodnego skorzystało 17 608 gości, co daje wzrost o 1 793 wejść w porównaniu do roku ubiegłego. Warto zauważyć, że są to rekordowe liczby, największe od momentu powstania tego obiektu. Szczyt w Parku Wodnym miał miejsce 16 października. W tym dniu z kompleksu wodnego skorzystało aż 729 osób. Z kolei Pływalnię w ubiegłym miesiącu odwiedziło 8 857 zainteresowanych czyli o 2 170 więcej niż rok temu.

- Wzrost liczby odwiedzin bardzo nas cieszy- mówi Andrzej Modzelewski, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży. - Oznacza to, że Mieszkańcy Łomży dbają o swoje zdrowie, aktywnie spędzają czas wolny -dodaje.

Ośrodek organizuje wiele wydarzeń sportowych. Warto wspomnieć chociażby o I edycji zawodów pływackich pod nazwą "Podstawówka na Fali H2O" oraz Otwartych Zawodach Pływackich klas gimnazjalnych i Szkół Średnich. Zawody cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Świadczy o tym wyska frekwencja uczestników. Na pływalni zjawiło się ponad 160 uczniów, którzy rywalizowali w stylach: dowolnym, grzbietowym, klasycznym oraz motylkowym. Kolejna edycja przewidywana jest w lutym przyszłego roku.

Na sukces wzrostu liczby użytkowników obiektów wodnych wpływ mają nawet najmłodsi. Program pod patronatem Mariusza Chrzanowskiego, prezydenta Łomży „Podwodne przedszkole”, który skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i realizowany nieodpłatnie dla wszystkich przedszkoli miejskich. Jego ideą jest stymulacja rozwoju poprzez zabawy w wodzie oraz nauczanie podstawowych elementów pływania. W tym roku udział w zajęciach bierze grupa ponad 80 przedszkolaków.

Więcej informacji:

Park Wodny, ul. Wyszyńskiego, tel. 86 218 06 922

Pływalnia, ul. Niemcewicza, tel. 86 216 01 08


 

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe