On im szubienicami, oni mu prokuratorem

  • 28.11.2017, 14:34 (aktualizacja 29.11.2017, 11:17)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
On im szubienicami, oni mu prokuratorem
Zgłoszenie do prokuratury przygotowali i skierowali działacze Platformy Obywatelskiej z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Chcą, aby śledczy sprawdzili czy radny z Nowogrodu Karol Wyszyński nawoływał do popełnienia zbrodni.

Sprawa, o której mówili na konferencji prasowej Jacek Piorunek, wiceprzewodniczący Sejmiku województwa, a zarazem szef PO w powiecie oraz Piotr Serdyński z miejskich struktur PO, jest echem wydarzeń z Brukseli i Katowic. W Parlamencie Europejskim kilkoro deputowanych Platformy (w tym profesor Barbara Kudrycka wybrana w województwie podlaskim i warmińsko – mazurskim) zagłosowało za krytyczną wobec Polski rezolucją dotyczącą „praworządności i demokracji”. Zrobili to zresztą wbrew stanowisku swojej partii. W każdym razie wzbudzili falę oficjalnej krytyki i internetowego „hejtu”.

Efektem była także akcja Młodzieży Wszechpolskiej w Katowicach ze zdjęciami europosłów umieszczonymi na szubienicach. Ostro zareagowali przedstawiciele PO. Happening przypadł jednak do gustu radnemu PiS z Nowogrodu Karolowi Wyszyńskiemu, który napisał na Twitterze: dostawić szubienice i powiesić całe PO”.

Piotr Serdyński zapowiedział w tej sytuacji poinformowanie prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa: bezprawnych gróźb i nawoływania do popełnienia zbrodni. W ocenie młodego przedstawiciela Platformy, rząd PiS przyzwala na tego rodzaju działania, a – jak świadczy przykład radnego z Nowogrodu – nawet je motywuje.

Jacek Piorunek poinformował, że wystąpienie jest w imieniu PO w całym regionie, ale szczególnie dotyczy Ziemi Łomżyńskiej, ponieważ tu radnym jest autor wpisu.

- Protestujemy przeciwko postawom pełnym nienawiści, agresji, nietolerancji – mówił wiceprzewodniczący Sejmiku.

Jak dodał, w Łomży i Sejmiku relacje przedstawicieli PO i PiS są dobre. Jest rywalizacja, inne interesy i poglądy na rozwój województwa, ale wszystko rozgrywa się zgodnie z regułami kultury politycznej.

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe