Jak się nie dać cukrzycy wiedzą w Nowogrodzie [FOTO]

  • 06.12.2017, 00:28 (aktualizacja 06.12.2017, 01:01)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Jak się nie dać cukrzycy wiedzą w Nowogrodzie [FOTO] Karol Babiel
Jak razić sobie z cukrzycą, coraz powszechniejszą "chorobą cywilizacji", rozmawiali uczestnicy spotkania edukacyjnego i warsztatowego w Nowogrodzie.

Jak poinformował Karol Babiel z nowogrodzkiego magistratu, ponad czterdzieścioro mieszkańców  gminy Nowogród wzięło udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych  „Produkty rolne z Podlaskiego w walce z cukrzycą” przygotowanych przez Sekretariat Regionalny KSOW. Wykłady na temat profilaktyki cukrzycy poprowadziła Anna Borysiuk, doradca dietetyczny. Można było dowiedzieć się m.in. jak zapobiegać cukrzycy, a także o tym, jak ważne są warzywa i owoce w diecie cukrzycowej.

Część praktyczną poprowadziła Anna Panasewicz, mistrz kulinarny. Wraz z uczestniczkami spotkania pokazała jak wykonać proste i szybkie posiłki dla diabetyków: kaszotto, krem z dyni, zestaw surówek i wyciskane soki z warzyw i owoców. W warsztatach uczestniczył Stefan Krajewski, członek zarządu województwa podlaskiego, który osobiście serwował krem z dyni.

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe