Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Rekordowy rok Mlekpolu

Ostatnie 12 miesięcy zamykamy spektakularną liczbą 1 770 000 000 litrów skupionego mleka, wyłącznie od własnych dostawców, co jest rekordem w historii polskiego mleczarstwa - 2017 w spółdzielni mleczarskiej z Grajewa podsumowuje Edmund Borawski, prezes Zarządu SM MLEKPOL.
Rekordowy rok Mlekpolu

Autor: SM MLEKPOL

- Mijający rok zakończymy również najwyższą w historii wartością eksportu. Wolumen sprzedaży naszych wyrobów poza granice Polski wzrósł o ponad 30% w porównaniu do roku ubiegłego – dodaje.

Jak podkreśla, nieustannie udoskonalane są wyroby spółdzielni. Mlekpolowski Instytut Innowacji i Przemysłu Mleczarskiego systematycznie monitoruje trendy na rynku spożywczym i pracuje nad dostosowaniem ich do oczekiwań i potrzeb konsumentów.

- W tym roku przed producentami mleka stanęło kolejne wyzwanie - przejście na pasze bez GMO. Spełniamy wymagania rynku. Konsument jest dla nas najważniejszy, bez niego nasza praca nie miałaby racji bytu. Standardem stała się żywność bez GMO. Dlatego też producenci dostarczający mleko do MLEKPOLU wyeliminowali całkowicie w procesie produkcji pasze zawierające materiał modyfikowany genetycznie – akcentuje wyraźnie prezes Edmund Borawski.

Mijający rok obfitował także w inne znaczące wydarzenia z udziałem MLEKPOLU.

- Z przyjemnością przyjęliśmy zaproponowaną nam rolę patrona honorowego II Kongresu Serowarskiego i partnerstwo międzynarodowego Forum Biznesowego Pogranicza w Suwałkach – mówi prezes.

Jesienią MLEKPOL gościł radnych z województw podlaskiego i warmińsko – mazurskiego, którzy obradowali na wspólnej komisji rolnictwa. Latem hucznie obchodzone było 20–lecie marki Maślanka Mrągowska. Spółdzielnia wspólnie z Urzędem Miasta Mrągowo zaprosiła mieszkańców i turystów na I Święto Maślanki Mrągowskiej. Wydarzeniem była nietypowa, wyjątkowa kampania promocyjna maślanki: „Nie jestem byle kim. Nie jem byle czego”, której twarzami byli pracownicy spółdzielni.

- W 2017 roku odnotowaliśmy wzrost cen mleka w skupie, co wpłynęło na poprawę finansów gospodarstw rolnych. Taka sytuacja pozwala nam komfortowo realizować nasze inwestycje oraz myśleć o dalszym rozwoju. Kluczową inwestycją Mlekpolu wciąż jest budowa najnowocześniejszej w Polsce i Europie proszkowni mleka, w Mrągowie. Zakład będzie przerabiał 3 mln litrów mleka i serwatki na dobę. Zatrudnienie w nowej proszkowni znajdzie ponad 100 osób – mówi Edmund Borawski, szef MLEKPOLU.


 

Rok 2017 przyniósł MLEKPOLOWI kolejne prestiżowe nagrody, zarówno w wymiarze całej firmy oraz jej wielu wyrobów, jak również konsekwentnie prowadzonej polityki handlowo – marketingowej.

- Nie pracujemy dla nagród, ale nie ukrywam, że przynoszą satysfakcję. W tym roku przyznano nam blisko 30 wyróżnień i tytułów. Doceniono nas jako liczące się

gospodarczo przedsiębiorstwo, m.in. uznano za jedną z najmocniejszych marek regionu w kategorii dużych firm – ocenia prezes.

Laury otrzymywały przede wszystkim wyroby spółdzielni, m.in.: powtórnie przyznany tytuł Hit Handlu dla mleka UHT Łaciatego 2% i sera w plastrach Gouda, tytuł „Najwyższej smakowitości”, przyznany przez Polski Instytut Badań Jakości dla mleka Łaciatego świeżego, Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich Polagra FOOD dla Chłodnika warzywnego oraz serka Łaciatego do smarowania z suszonymi pomidorami.

- W nowy rok wchodzimy z umiarkowanym optymizmem. Podstawą naszej strategii jest ciągły rozwój. Najważniejszym wydarzeniem 2018 r. będzie dokończenie budowy proszkowni w Mrągowie. Cały czas prowadzimy także modernizację i unowocześnienia naszych zakładów. Z pewnością rozwijać będziemy portfolio naszych produktów – zapowiada Edmund Borawski, prezes Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL w Grajewie.

ooo

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w Grajewie to największy producent mleka i produktów mlecznych w Polsce. Od lat niekwestionowany lider rodzimego mleczarstwa oraz jeden z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie. Jako pierwszy podmiot skupowy w Polsce SM MLEKPOL przekroczyła granicę 1,7 mld litrów skupionego mleka rocznie. To blisko 5 milionów litrów mleka dziennie od blisko 10 000 producentów.

Produkty MLEKPOL-u powstają w 12 nowoczesnych i wysoko wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych w : Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Sejnach, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu, Gorzowie Wielkopolskim i Suwałkach.


Podziel się
Oceń

Komentarze