Koło Łomży nowa nie tylko Via Baltica

  • 06.01.2018, 16:18 (aktualizacja 08.01.2018, 00:06)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Koło Łomży nowa nie tylko Via Baltica Podlaski Urząd Wojewódzki
Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej na drodze wojewódzkiej 645 wydal wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski (na zdjęciu) na wniosek zarządu województwa. A przekładając z języka formalnych dokumentów na praktyczny: można zaczynać przebudowę ważnej drogi od Łomży w kierunku Nowogrodu.

Decyzja wojewody dotyczy fragmentu trasy od planowanego w Starych Kupiskach skrzyżowania  z drogą w kierunku Jednaczewa do granic administracyjnych Łomży.  Istotny zapis w dokumentacji mówi o "obejściu" miejscowości Stare Kupiski. Nieco wcześniej, w grudniu, wydane zostało pozwolenie dotyczące odcinka od wspomnianego skrzyżowania "jednaczewskiego" do Nowogrodu.

Plan inwestycji przewiduje m. in.: budowę jezdni o szerokości 7 metrów i z umocnionymi poboczami i przebudowanymi skrzyżowaniami z drogami lokalnymi , budowę i przebudowę przepustów pod drogą. w tym dla pieszych i rowerzystów, nowe zjazdy na posesje, drogi serwisowe, ścieżki rowerowe, chodniki, unowocześnienie podziemnych sieci infrastruktury energetycznej.  

Inwestycję za 53,4 miliona złotych zrealizuje konsorcjum utworzone przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego, Unibep oraz Bik-Projekt. Całe przedsięwzięcie ma być gotowe w listopadzie 2019 roku.

Co istotne, choć nie uwzględnione w oficjalnych komunikatach, przebudowana droga 645, "splecie" się w rejonie Kupisk z ekspresową S 61 (Via Baltica) tworząc zupełnie nowy układ komunikacyjny w rejonie Łomży, ważny także dla ruchu np. w kierunku Olsztyna.    

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe