Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 11:08

Kim są najlepsi z najlepszych w regionie. Możesz ich wskazać

Ruszyła kolejna edycja konkursu Podlaska Marka Roku. Prestiżowe nagrody promocyjne przyznane zostaną po raz. 14.
Kim są najlepsi z najlepszych w regionie. Możesz ich wskazać

Autor: Wrota Podlasia

Jak przypomina portal Wrota Podlasia,  przedsięwzięcie organizowane jest przez Marszałka Województwa Podlaskiego. Celem jest promocja najlepszych regionalnych produktów, inwestycji i pomysłów. O znaczeniu, założeniach konkursu, jego etapach i korzyściach z niego płynących opowiedzieli na konferencji prasowej marszałek  Jerzy Leszczyński, dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Magdalena Łyżnicka-Sanczenko i jej zastępca Michał Podbielski.

- Myślę, że ta edycja będzie tak samo udana jak poprzednie, bo Podlaska Marka stała się marką samą w sobie. Jest to konkurs z tradycją, znany i uznany przez naszych mieszkańców, którzy w głosowaniu internetowym oddali ponad 150 tysięcy głosów na swoich faworytów – powiedział marszałek Jerzy Leszczyński.

Dyrektor Magdalena Łyżnicka-Sanczenko przedstawiła szczegóły konkursu oraz harmonogram działań.

- Jest to konkurs elitarny, wygrywają najlepsi z najlepszych, warto brać w nim udział, bo laureaci i ambasadorzy wspierają markę Podlaskie, a marka regionu wspiera laureatów. Wzajemna promocja wykracza poza granice województwa i kraju – dodała dyrektor Łyżnicka-Sanczenko.

Do tej pory we wszystkich edycjach rozdanych zostało 60 statuetek Podlaskiej Marki (wcześniej Podlaskiej Marki Roku).

Osiem nagród w sześciu kategoriach

Tegoroczna edycja Podlaskiej Marki odbywać się będzie według niezmienionych zasad:  sześć kategorii tematycznych - Produkt (odrębnie Spożywczy i Przemysłowy), Inwestycja, Odkrycie, Wydarzenie, Kultura, Społeczeństwo. Łącznie przyznanych zostanie 8 nagród, siedem decyzją Kapituły Nagrody, jedna w wyniku głosowania internautów.

Nabór uczestników ma charakter otwarty, co oznacza, iż kandydatów do tytułu mogą zgłaszać zarówno ich producenci, jak i konsumenci. Warunkiem jest przesłanie propozycji za pośrednictwem formularza elektronicznego zamieszczonego na stronie internetowej podlaskamarka.pl. Każdy mieszkaniec województwa może wskazać maksymalnie 7 kandydatur, po jednej w danej kategorii tematycznej. Termin przekazywania propozycji upływa 22 stycznia.

Oceny zgłoszeń dokona Kapituła Konkursu. W jej skład wchodzą przedstawiciele świata kultury, mediów, biznesu oraz organizacji pozarządowych. W każdej kategorii Kapituła wskaże trzy nominacje. Łącznie nominowanych zostanie 21 produktów. Spośród nich jednego faworyta wybiorą również internauci.

Udział bez kosztów, atrakcyjne nagrody

Wyniki Podlaskiej Marki zostaną ogłoszone podczas gali finałowej, która odbędzie się w kwietniu br. w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku. Laureaci, poza gratyfikacją finansową w wysokości 10 000 zł, mogą liczyć na reklamę w mediach regionalnych i ogólnopolskich oraz promocję w wydarzeniach krajowych i międzynarodowych, w których uczestniczyć będzie Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Udział w Podlaskiej Marce jest całkowicie bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi kosztami. Jedynym warunkiem jest przesłanie zgłoszenia w terminie 22 stycznia br. i późniejsza deklaracja udziału.

Podlaska Marka

Podlaska Marka to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów odbywających się na terenie regionu, organizowany nieprzerwanie od 14 lat przez Marszałka Województwa Podlaskiego i niezmiennie cieszący się dużym zainteresowaniem regionalnych producentów i konsumentów.

W ciągu ostatniej dekady w konkursie rywalizowało łącznie kilkaset produktów, które do dzisiaj, dzięki obecności na rynku i swojej doskonałej jakości, przyczyniają się do promocji Podlaskiego w kraju i poza granicami Polski. Wśród laureatów znajdują się zarówno produkty dużych podlaskich przedsiębiorstw, takich jak np.: Mlekovita, Polmos, Pronar, ale również drobnych producentów, kultywujących tradycje dziedzictwa kulturowego regionu.


Podziel się
Oceń

Komentarze