Odetchną Konarzyce, skorzysta Łomża [VIDEO]

  • 05.02.2018, 14:07 (aktualizacja 07.02.2018, 08:38)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Odetchną Konarzyce, skorzysta Łomża [VIDEO]
Z udziałem marszałka Jerzego Leszczyńskiego i członka zarządu województwa Stefana Krajewskiego odbyła się w Łomży prezentacja planów budowy i rozbudowy fragmentu drogi nr 677 od Łomży w kierunku Śniadowa. Gościny uczestnikom spotkania udzielił Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

Ta inwestycje to przede wszystkim dobra wiadomość dla mieszkańców podłomżyńskich Konarzyc. Licząca niespełna 5 kilometrów trasa będzie bowiem faktycznie obwodnicą miejscowości, przez którą przetaczają się codziennie tysiące tirów i inych pojazdów na trasie Łomża – Ostrów Mazowiecka – Warszawa.

- Nie chodzi tylko o hałas i powietrze, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo – mówi Stefan Krajewski. - Temu służyć będzie również nowy przejazd przez linię kolejową Łomża – Śniadowo uwzględniający wytyczne kolejarzy.

Dla marszałka Jerzego Leszczyńskiego ta budowa to coś więcej niż tylko poprawa komfortu życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Nowy odcinek drogi nr 677 będzie także elementem węzła komunikacyjnego splatającego przyszłą Via Baltica z siecią dróg lokalnych.

- Ponad 100 milionów złotych inwestujemy w infrastrukturę drogową w rejonie Łomży i samym mieście – podkreśla Jerzy Leszczyński.

O szczegółach budowy, którą zrealizuje firma Budimex, poinformował dyrektor Leszek Lulewicz z Urzędu Marszałkowskiego.

- Droga o przebiegnie niemal całkowicie po nowym śladzie, zatem utrudnienia w ruchu nie będą dotkliwe. Koszt to 35,4 miliona złotych. Termin realizacji: luty 2018 – wrzesień 2019.

 

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe