Mieczysław Baszko - nowy poseł klubu PiS

  • 11.02.2018, 21:27 (aktualizacja 11.02.2018 21:36)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Mieczysław Baszko - nowy poseł klubu PiS   baszko.pl
Trochę to potrwało, ale jest już oficjalne potwierdzenie. Poseł z województwa podlaskiego Mieczysław Baszko dołączył do Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. W ten sposób Polskie Stronnictwo Ludowe nie ma już w tej kadencji posła z województwa podlaskiego.

To na razie koniec jednego z najgorętszych politycznych seriali ostatnich tygodni. Nie tylko w województwie podlaskim – Mieczysław Baszko mieszka w Sokółce -ale także w Sejmie i kraju. Emocje zrodziły się z powodu... matematyki. Z posłem z województwa podlaskiego Polskie Stronnictwo Ludowe mogło mieć w parlamencie klub, a zatem udział np. w Konwencie Seniorów i pewne „bonusy” organizacyjne. Ale był to klub najmniejszy z możliwych – 15 osób. Dlatego komunikat o przejściu Mieczysława Baszki z PSL do Porozumienia Jarosława Gowina spowodował tak zdecydowane reakcje w PSL. Prezes Władysław Kosiniak-Kamysz mówił o ”kłusownictwie”. Inni działacze także wyrażali się mało pochlebnie o koledze, który zostawił ich dosłownie w przededniu wielkiego wydarzenia – konwencji rozpoczynającej samorządową kampanię wyborczą.

Złość potęgowało podkreślanie, że teraz obecność PSL w parlamencie zostanie zdegradowana z rangi „klubu” tylko do „koła”. Na razie sytuację uratował ludowcom były poseł PO (i wielu innych partii) Michał Kamiński, który swoją polityczną karierę zaczynał jako „poseł z Łomżyńskiego”. Przyłączył się do klubu PSL , choć nie do kolejnej swojej partii.

Mieczysław Baszko mimo swojej wyraźnej deklaracji potwierdzonej też przez Jarosława Gowina, przez kilka tygodni figurował na sejmowych stronach jako poseł niezrzeszony. Dawni koledzy z PSL zaczęli sobie kpić, że po prostu został ze swoimi ambicjami "na lodzie". Rzecznik partii Jakub Stefaniak  stwierdził w jednym z wywiadów, że "Mieciu" miał obiecaną posadę ministra  "od Wschodu, tylko nie wiedział Dalekiego czy Bliskiego". Stefan Krajewski, lider ludowców w województwie  (pokonał w wyborach... Mieczysława Baszkę), zaproponował rozwiązanie prawne, które pozbawiałoby mandatów parlamentarzystów zmieniających kluby w trakcie kadencji.    

Wreszcie jednak pojawiła się na stronach Sejmu oficjalna informacja, że Mieczysław Baszko wszedł do klubu parlamentarnego PiS, w którym jest w ten sposób  238 posłów, a zatem bezpieczna większość.  Nadal też jednak pozostał zapis, że Mieczysław Baszko do Sejmu dostał się z listy PSL. Chociaż ona sam już tego nie pamięta. Na swojej oficjalnej stronie - baszko.pl - zamieszcza taki oto fragment dotyczący swego życiorysu politycznego:

"Działalność polityczną rozpoczął od 1994 r., kiedy to został wybrany, jako kandydat niezależny, do rady miasta i gminy w Sokółce.

W dniu 20 stycznia 2018 r. wstąpił do Porozumienia dołączając do Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. W Sejmie pracuje w dwóch komisjach: Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz Łączności z Polakami za Granicą".

Zatem 24 lata między Sokółką a Jarosławem Gowinem "wyparowało".                  

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe