Return najlepszy w województwie

  • 12.02.2018, 01:20 (aktualizacja 12.02.2018 01:23)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Return najlepszy w województwie Na zdjęciu (od lewej): trenerzy Tomasz Waldziński i Aleksandra Durzyńska oraz prezes UKS "Return" Łomża Tomasz Poreda.
Uczniowski Klub Sportowy „Return” Łomża, działający przy III LO, został najlepszym tenisowym klubem w województwie podlaskim już po raz szósty z rzędu. Tak wynika z najnowszego - za rok 2017 - rankingu Polskiego Związku Tenisa. W kraju łomżyński klub plasuje się na 44 miejscu, a liderem rankingu jest KS Górnik Bytom.

Mówi Tomasz Poreda, prezes UKS "Return":

- Sukces klubu to oczywiście zasługa trenerów, ale chciałbym również podziękować osobom ściśle związanym i na co dzień współpracującym z Returnem. Serdecznie dziękuję dyrekcji i nauczycielom wychowania fizycznego III liceum, fizjoterapeucie Ewie Waldzińskiej (która w naszym klubie prowadzi treningi sensomotoryczne realizując program PZT „Systemowe podejście do profilaktyki w tenisie”), dyrektorowi Radia Nadzieja a także Adamowi Karwowskiemu, Krzysztofowi Bułkowskiemu, Robertowi Sokołowskiemu, Karolowi Bikowskiemu, Tadeuszowi Cieślukowi, Krzysztofowi Pałusce i Norbertowi Sobocińskiemu, którzy w roku 2017 jako instruktorzy lub sparingpartnerzy aktywnie udzielali się w procesie szkolenia naszych tenisistów oraz opiekowali się kortami. Dziękuję również naszym sponsorom: OSM Piątnica, JBB w Łysych, MJ Jedwabne, Hexabank, Makrowet, FIT IT, DW Domel, Centrum Rehabilitacji Medicor, Market K1, Restauracji „Cztery Pory Roku” oraz, oczywiście, prezydentowi  Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu, bez którego życzliwości szkolenie dzieci i młodzieży, organizacja ogólnopolskich imprez tenisowych na tak wysokim poziomie nie byłaby możliwa. Cieszę, się że co roku wypadamy tak dobrze w ogólnopolskim rankingu klubów tenisowych i ta piękna dyscyplina sportu prężnie rozwija się w naszym mieście. Nasi trenerzy propagują również tenis w Publicznym Przedszkolu Nr 2 w Łomży (przy którym w maju wybudowany zostanie kort tenisowy), Szkole Podstawowej Nr 7 w Łomży (dyrekcja planuje wdrożyć tam  program szkolenia Tenis 10) , a także wśród osób niepełnosprawnych - mamy sekcję tenisa na wózkach.

Jak dodaje Tomasz Poreda, od tego roku również studenci Wychowania Fizycznego Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży będą poznawali tajniki gry tej pięknej dyscypliny sportu, aby w przyszłości zakończyć naukę kursem Animatora Tenisa akredytowanego przez Ministerstwo Sportu i Polski Związek Tenisowy.

- Dzięki temu nowi nauczyciele wychowania fizycznego posiądą dodatkowe kwalifikacje i będą mogli wprowadzać tenis do szkół lub rozpocząć prywatną praktykę w tej dziedzinie - uzupełnia Tomasz Poreda,  prezes UKS „Return” Łomża.
Ranking najlepszych klubów w Polsce publikowany jest przez Polski Związek Tenisa raz do roku. Pod uwagę brane są przede wszystkim wyniki tenisistów w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich oraz ranga organizowanych imprez sportowych.
W województwie podlaskim aktywnie działa siedem klubów tenisowych ujmowanych w rankingu:  KT Okuła Białystok, TMKS „Kamila” Suwałki, TT Stanley Białystok, UKS Sokół Asy Białystok, Akademia Tenisowa Dzikiewicz Białystok, UKS Smile Tenis Suwałki i UKS Return Łomża.

 

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe