PSL broni pamiątkowej tablicy poświęconej Ruchowi Ludowemu [VIDEO]

  • 13.02.2018, 14:21 (aktualizacja 13.02.2018 15:01)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
PSL broni pamiątkowej tablicy poświęconej Ruchowi Ludowemu [VIDEO] FB Podlaskie PSL
W Kamienicy przy ul. Sienkiewicza 22 w Białymstoku, gdzie mieści się oddział wojewódzki PSL ma zostać zdjęta tablica upamiętniająca organizatorów i działaczy Polskiego Ruchu Ludowego, którzy poświęcili swoje życie walce o Niepodległą Polskę. Taką decyzję podjął wojewoda podlaski w ramach ustawy dekomunizacyjnej. Przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego są temu przeciwni.

 

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
historyk
historyk 14.02.2018, 11:15
Gdyby wojewoda poczytał programy stronnictw ludowych z okresu II RP, takiej idiotycznej decyzji by nie podjął. Określenia Polska Ludowa użył też Wincenty Witos w odezwie "Do Braci Chłopów " w 1945 r. pisząc :" W Polsce Odrodzonej, Demokratycznej, Ludowej nie może być elity panującej i niewolników, a choćby tylko upośledzonych obywateli." Idąc śladem rozumowania niedouczonego wojewody trzeba by zdekomunizować także Bataliony Chłopskie, bo przecież już pierwszych słowach ich hymnu pada : Do boju o Polskę Ludową stanęły kompanie BCh ..."

Pozostałe