14 lutego w Środę Popielcową rozpoczniemy Wielki Post

  • 13.02.2018, 15:45 (aktualizacja 14.02.2018, 08:26)
  • Marlena Siok
14 lutego w Środę Popielcową rozpoczniemy Wielki Post
Wszystkich w tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. post jakościowy polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i post ilościowy, czyli spożywanie pokarmów raz do syta i dwa razy dla zaspokojenia głodu. Na znak nawrócenia i pokuty przyjmiemy także popiół na nasze głowy.

Post ilościowy obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18 lat aż do rozpoczęcia sześćdziesiątego roku życia. Powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 lat we wszystkie piątki i w Środę Popielcową.

Posypanie głowy popiołem to natomiast gest naszej pokory, a także znak wiary, bo chociaż jesteśmy słabi i grzeszni, to jednak Chrystus swoją mocą ten ludzki proch wynosi do godności dzieci Bożych. On jeden nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji.

W Środę Popielcową porządek Mszy św. będzie niedzielny.
Zapraszamy także o 10:00, do śledzenia transmisji na żywo ze Mszy Świętej z Katedry, której przewodniczył będzie Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski.

 

Marlena Siok
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe