Kogo PiS wyznaczy do podbicia Łomży? Niedługo się dowiemy

  • 19.02.2018, 17:14 (aktualizacja 19.02.2018, 17:25)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Kogo PiS wyznaczy do podbicia Łomży? Niedługo się dowiemy  Bia24
Kandydatów na prezydentów Łomży i Suwałk mamy poznać do połowy marca. W Białymstoku procedura potrwa kilka tygodni dłużej. Po zimowym "wyciszeniu" mocnym akcentem w kampanię przed wyborami samorządowymi wchodzi Prawo i Sprawiedliwość.

Jak relacjonuje PAP, w Białymstoku odbyło się w miniony weekend spotkanie z udziałem działaczy PiS z województwa podlaskiego w ramach Akademii Samorządności. Minister rolnictwa, a zarazem szef regionalnych struktur PiS Krzysztof Jurgiel, parlamentarzyści, samorządowcy, członkowie partii, zaproszeni przedstawiciele innych organizacji współpracujących z PiS dokonali podsumowania dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości. Debatowali również, a może przede wszystkim o wyborach samorządowych.

Do połowy marca będą znani kandydaci PiS do wyborów samorządowych w Podlaskiem, w tym kandydaci na prezydentów Łomży i Suwałk - przytacza PAP słowa Krzysztofa Jurgiela, prezesa PiS w regionie, który poinformował również, że osoba ubiegająca się o prezydenturę w stolicy regionu będzie znana w "maju, czerwcu". Nie ma jednak konkretnej daty, a informacja opiera się na razie na "przypuszczeniach i przeczuciach". Przypomniał, że zachowana zostanie ogólnopolska zasada PiS, że w miastach wojewódzkich kandydatów wskazuje komitet polityczny partii.

-Trwają rozmowy na ten temat - powiedział Krzysztof Jurgiel.

Według relacji portalusamorządowego.pl, minister zachęcał uczestników spotkania do wyboru takich kandydatów, którzy - jak powiedział - "dają gwarancję jak największej ilości głosów dla Prawa i Sprawiedliwości".

"Nie ukrywamy, że naszym celem jest wygranie wyborów przede wszystkim w sejmikach, bo to daje możliwość prowadzenia polityki gospodarczej wspólnie z rządem na terenie danego województwa" - mówił Jurgiel. Podkreślał przy tym, że aby "odpowiedzialnie podejść" do tej kampanii, kandydaci muszą wiedzieć, co robi rząd, by realizowane działania w regionach - wyznaczane przez samorząd województwa - służyły rozwojowi.

Krzysztof Jurgiel poinformował, że zarząd okręgowy PiS w Podlaskiem przyjął w sobotę uchwałę, w ramach której zobowiązał się do przeprowadzenia przed wyborami cyklu tematycznych spotkań szkoleniowych. "(...) tak, aby nasi kandydaci, szczególnie ci, którzy będą po raz pierwszy startowali, albo chcący poszerzyć wiedzę, żeby mieli możliwość na takich spotkaniach przedyskutować pewne sprawy dotyczące funkcjonowania samorządu, organu gminy czy samorządu województwa, czy administracji rządowej" - mówił i dodał, że "jest to niezbędne", bo jeśli PiS chce dokonywać dalszych zmian w przyszłości w kraju, ludzie muszą być do tego przygotowani.

Spotkania mają się odbywać od marca, co dwa tygodnie. Ma być na nich tworzony program dla województwa.

Mniej emocji wywołał wśród uczestników spotkania wątek podsumowania dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości. "Przede wszystkim trzeba stwierdzić, że jest realizowany program, który był ogłoszony podczas kampanii wyborczej. W znacznej części on został zrealizowany. Teraz następne dwa lata to dokończenie tych punktów, które są możliwe, niektóre mogą być nie na jedną, a na dwie kadencje no i nowe pomysły, nowe działania" - powiedział Krzysztof Jurgiel. Wskazał m. in. program mieszkaniowy, który zakłada budowę miliona mieszkań i na którego efekty trzeba będzie poczekać nieco dłużej.

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe