Via Baltica ma już prawie wszystkich wykonawców

  • 26.02.2018, 06:47 (aktualizacja 26.02.2018, 06:52)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Via Baltica ma już prawie wszystkich wykonawców GDDKiA Olsztyn
Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnął dwa kolejne przetargi na budowę fragmentów ekspresowej drogi S61 (Via Baltica) między obwodnicą Szczuczyna a Raczkami na obwodnicy Augustowa.

W ten sposób na całej długości przyszłej Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej do przejścia na Litwę w Budzisku wiadomo jest kto buduje, za ile i w jakim terminie. Na całej trasie, ale z wyjątkiem odcinka z częścią obwodnicy Łomży i nowym mostem nad Narwią, ponieważ procedura przetargowa została skutecznie oprotestowana i musi zostać powtórzona.

Większość Via Baltica jest i będzie wykonywana pod nadzorem oddziału GDDKiA w Białymstoku. Ostatnio jednak swoją część zadania przyspieszył także Olsztyn. Informowaliśmy niedawno o wybraniu wykonawcy pierwszego z trzech fragmentów (węzeł "Wysokie" - Raczki) S61 od Szczuczyna przez okolice Ełku do obwodnicy Augustowa. Zaledwie kilka dni później rozstrzygnięty został przetarg na oba pozostałe: Szczuczyn – Ełk Południe i Ełk Południe - Wysokie.

"Oznacza to, że wszystkie trzy odcinki drogi Via Baltica realizowane przez olsztyński oddział GDDKiA weszły w ostatnią fazę postępowania przetargowego. Po ewentualnych odwołaniach i kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych będziemy mogli podpisać umowy na realizację tych zadań" - informują przedstawiciele olsztyńskiego oddziału.

Najkorzystniejsze oferty na wykonanie dwóch odcinków S61 złożyła firma POLAQUA. Firma ta zaoferowała wykonanie zadania 1 (Szczuczyn – Ełk Płd.) za kwotę 534, 3 mln zł, natomiast zadanie 2 (Ełk Płd. – Wysokie) zamierza zrealizować za 613,2 mln zł. Planowany czas realizacji obu zadań to 29 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych (15.12 – 15.03). Przypomnijmy, że 13 lutego 2018 rozstrzygnięty został przetarg na realizację S61 zadanie 3. Najkorzystniejszą ofertę na wykonanie tego ok. 20-kilometrowego fragmentu trasy od węzła Wysokie do Raczek złożyła firma Budimex SA z kwotą 484,3 mln zł.

Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”. Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej zgodnie z wymaganiami zamawiającego zawartymi w programie funkcjonalno-użytkowym oraz uzyskanie w imieniu i na rzecz zamawiającego wszelkich wymaganych uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji. Zakończenie robót budowlanych planowane jest na początku roku 2021.

Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Budzisko, odc. Szczuczyn – Raczki jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility - CEF).

 

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe