Olimpijskie przedszkolaki z "Piąteczki"

  • 04.03.2018, 02:14 (aktualizacja 05.03.2018, 17:53)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Olimpijskie przedszkolaki z "Piąteczki"
Zimową Olimpiadę Sportową już po raz piąty zorganizowało Przedszkole Publiczne nr 5 w Łomży. Szczególnego charakteru nabrała tym razem impreza za sprawą obchodzonych w tym roku jubileuszy 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 600-lecia nadania Łomży praw miejskich.

- Chcemy przybliżyć dzieciom, ale też rodzicom i całej społeczności przedszkola, obie te ważne rocznice. Stałym celem jest dla nas jak zawsze rozwijanie aktywności fizycznej oraz popularyzację sportu wśród najmłodszych - mówi dyrektor "Piąteczki" Jadwiga Juchniewicz.

Przedszkolaki i ich opiekunowie zaprosili na swoje sportowe święto gości. Radę Miejską reprezentowała wiceprzewodnicząca Alicja Konopka, a świat dorosłego  sportu - utytułowani zawodnicy karate Marlena Łukian oraz Maciej Tercjak.

- Na co dzień jestem instruktorką tych dzieciaków. Bardzo sympatyczne przedszkolaki  mówi Marlena Łukian. - Pierwszy raz miałem zaszczyt wziąć udział w tej inicjatywie, która świetnie integruje dzieci i rodziców. Było czuć ducha rywalizacji wmieszanego z dobrą rodzinną zabawą. To jak zostałem przyjęty przez gospodarzy i najmłodszych uczestników to wielka radość. Miło że doceniane są moje osiągnięcia. To mnie motywuje do cięższej pracy nad sobą. Świetnie się z przedszkolakami bawiłem . Był to zaszczytem wręczać im medale i wspierać w rywalizacji - dodaje Maciej Tercjak.

Jak na prawdziwych igrzyskach były flagi, parada zespołów pod nazwami różnych miast. Ponieważ dzieci nie powinny bawić się ogniem, zapalenia znicza olimpijskiego dokonała dyrektor Jadwiga Juchniewicz .

Zawodnicy rywalizowali w dyscyplinach takich jak np.: zawody "saneczkowe" (czyli slalom na kocykach), wyścig "panczenistów", (czyli ręczniki jako łyżwy na śliskiej podłodze ), rzuty "śnieżkami" do celu (czyli woreczkami do obręczy) oraz wyścig pingwinów w parach dziecko - rodzic. Publiczność do dopingu, a uczestników do walki zagrzewały cheeleaderki z „Piąteczki”.

-Uwielbiam tańczyć. Chodzę tu w przedszkolu na zajęcia taneczne, zumbę - mówi Tosia Staniórska.

Zawody zwieńczyły dekoracje medalowe. oraz uroczyste zagaszenie znicza.

- Olimpiada jak zawsze dostarczyła nam wiele emocji oraz niezapomnianych wrażeń.  Zawody sportowe są wspaniałą zabawą, rozwijają zainteresowanie sportem oraz zachęcają do aktywnego stylu życia, Bardzo dziękujemy rodzicom za wkład organizacyjny i wspieranie małych sportowców  - mówią zgodnie organizatorki  olimpiady Maria Danielska, Barbara Dużyńska, Barbara Florczyk i Joanna Karwowska.

Przedszkolakom też się podobało.

-Cieszę się bardzo, bo wygraliśmy złoty medal - mówi Darek Bachanek. - Bardzo sympatyczny jest ten karateka Maciej Tercjak. Chciałbym też kiedyś być karateką - dodaje Maks Tesz.

Joanna Osińska

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe