Żubry i złote konfetti [VIDEO]

  • 6.03.2018, 12:27
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Żubry i złote konfetti [VIDEO]
Żubr jest herbowym symbolem Zambrowa. A zatem Zambrowski Żubr to najważniejszy i najgodniejszy sposób uhonorowania zambrowian, którzy dla swojego miasta robią "coś więcej".

Podczas uroczystej gali w Miejskim Ośrodku Kultury rozdano już po raz 18. doroczne nagrody burmistrza Kazimierza Dąbrowskiego „Zambrowskie Żubry” za 2017 rok. Nagroda przyznawana jest za szczególne osiągnięcia promujące miasto.

Laureatem nagrody w kategorii Najlepszy Reportaż Promujący Zambrów została redakcja Zambrowskiego Portalu Internetowego Zambrów.org. Nagrodzony reportaż to „Stalag 130 w Zambrowie- historia włoskiego jeńca”. W kategorii najlepsza fotografia zwyciężyło zdjęcie Tadeusza Krassowskiego „Wschodzący dzień”. Złotego Żubra w kategorii Wydarzenie Roku otrzymał MOK za koncert „Czar świąt”. W tej kategorii „Srebrnego Żubra” otrzymał Mazowiecko - Podlaski Klub Karate za organizację VII Międzynarodowych Mistrzostw Polski International Budokai. Także w tej kategorii „Brązowym Żubrem” nagrodzony został Zambrowski Klub Karate Kyokushin – organizator Ogólnopolskiego Turnieju Rodzinnego w Karate Kyokushin z okazji Dnia Niepodległości.

„Złotego Żubra” w kategorii „Osobowość roku” otrzymała Natalia Wojciechowska. Natalka naukę na skrzypcach rozpoczęła w wieku siedmiu lat. Obecnie jest uczennicą w szkole muzycznej w Łomży. Koncertuje w kraju i za granicą.

- Najmilej wspominam udział w koncercie i nagraniu w radiu w czeskiej Pradze - powiedziała Natalia Wojciechowska.

W kategorii Przedsiębiorca Roku Złotymi Żubrami zostali nagrodzeni Michał Godlewski, właściciel firmy Monolit i Krzysztof Rokicki, właściciel Euromax. Złotego Żubra i tytuł Najlepszego Nauczyciela otrzymała Grażyna Wyszyńska. W kategorii Najlepszy Uczeń Złotymi Żubrami zostali uhonorowani: ze szkół ponadgimnazjalnych - Ida Milewska, wśród gimnazjalistów - Maja Dmochowska i z podstawówek - Jan Saniewski. W kategorii Najlepszy Sportowiec Złotym Żubrem została nagrodzona Drużyna Lekkoatletyczna Szkoły Podstawowej nr 4.

W tym roku nagrodą Grand Prix głosujący uhonorowali Annę Bujko, nauczycielkę dyplomowaną plastyki i techniki. Nagrodę specjalną burmistrz Kazimierz Dabrowski przyznał i wręczył Ewie Glińskiej, która w grudniu otrzymała tytuł naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk ekonomicznych. Doktor Ewa Glińska przez wiele lat była pracownikiem działu promocji Urzędu Miasta Zambrowa. Na zakończenie tegorocznej Gali wystąpił zespół Poparzeni Kawą Trzy, a na laureatów – jak na czempionów Ligi Mistrzów - posypał się deszcz złotego konfetti.

 

 

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe