Biznes jest kobietą - [FOTO]  

  • 08.03.2018, 14:34 (aktualizacja 08.03.2018, 16:12)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Biznes jest kobietą - [FOTO]
Mają pomysł na siebie i wiedzą czego chcą od życia. Ich droga na biznesowy Mount Everest była długa i trudna. Ale udało się i dzisiaj są kobietami sukcesu, podbijają nie tylko polskie, ale również zagraniczne rynki i nie boją się ryzykować, bo wiedzą, że biznes jest kobietą. O pomyśle na własną firmę oraz karierze opowiedziały na kolejnym już śniadaniu biznesowym, tym razem zorganizowanym specjalnie dla nich. Panie, lecz nie tylko, pod hasłem „Biznes na obcasach” spotkały się w Parku Przemysłowym w Łomży, by wymienić swoje doświadczenia oraz "zarazić" przedsiębiorczością inne kobiety.

Według statystyk, frontmenami biznesu od wielu lat są mężczyźni. Jednak w ten świat z coraz większą determinacją wkraczają kobiety. Co trzecia firma w Polsce bowiem została założona i jest prowadzona przez kobietę, dokładnie jest to 33,4 proc. przedsiębiorstw. Pod tym względem jesteśmy wśród europejskich liderów (średnia unijna to 31 proc).

Śniadania biznesowe są cyklicznymi, nieformalnymi spotkaniami lokalnych przedsiębiorców z władzami Łomży, traktowane jako ważne forum dialogu między środowiskiem przedsiębiorców, a samorządem, służące wymianie doświadczeń i wiedzy w sprawach ważnych dla rozwoju lokalnych firm. Z okazji 8 marca do Parku Przemysłowego zaproszono głównie panie.

- W sposób szczególny chcieliśmy pokazać rolę kobiet w biznesie. Nie tylko ze względu na datę, ale także ze względu na rolę, jaką pełnią w naszym społeczeństwie. Kobiety to żony, matki i bardzo często przedsiębiorcy. Dlatego warto podziękować im za to, co robią, za siłę, wytrwałość, której my jako mężczyźni możemy się od nich uczyć. Dlatego doceniajmy je nie tylko 8 marca, ale każdego dnia – mówił Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży, składając wszystkim paniom życzenia.

Kobiety w biznesie

Do udziału w tym szczególnym śniadaniu biznesowym zaproszenie przyjęły przedstawicielki różnorodnych firm. Była m. in. przedstawicielka Podlaskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm - Klubu Kobiet Biznesu Małgorzata Paszko, wiceprezes zarządu oraz Małgorzata Zdrodowska, przedstawicielka Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce, które opowiadały o tym, jakie korzyści niesie za sobą zrzeszanie środowisk.

- Nasze stowarzyszenie działa od 18 lat.  To jest blisko 40 kobiet, które prowadzą różnorodne biznesy i potrzebują wsparcia. Bardzo często jest to doradztwo, nie tylko biznesowe, ale także know-how czy realne zawiązywanie współpracy. Do Łomży przyjechałam z intencją zaproponowania paniom form współpracy. Nasze stowarzyszenie w inicjatywie 100-lecie kobiet, podjęło się tzw. programu mentoringowego. Chcemy aby w formie konkursowej młode dziewczyny reprezentujące szkoły, uczelnie mogły trafiać do firm, przedsiębiorstw, zarządzanych przez panie, by tam objęte skrzydłami życzliwej opieki, mogły zdobywać doświadczenie – wyjaśnia Małgorzata Paszko, wiceprezes zarządu Podlaskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm Klub Kobiet Biznesu.

Zrzeszanie środowisk, to przede wszystkim wsparcie, ale także większe możliwości rozwoju biznesu.

Małgorzata Zdrodowska, przedstawicielka Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce, opowiadała o swojej działalności zawodowej oraz społecznej. Firmę, odzieżową, wraz z mężem uruchomiła w latach 90. Do otwarcia kolejnej została namówiona całkiem przypadkiem. Tym razem w branży transportowej.

- Lata pracy w tej sferze pozwoliły mi na przełożenie wiedzy na aktywne działanie. W momencie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej zaczęły pojawiać się coraz bardziej rygorystyczne przepisy. Odpowiedzią były  stowarzyszenia przewoźników. W naszym regionie powstało Stowarzyszenie Przewoźników Podlasia, które byłam współzałożycielką. "Epicentrum" naszego działania jest Warszawa, w której funkcjonuje Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, których członkami są wszystkie te stowarzyszenia lokalne. Organizacja obecnie liczy około 5 000 osób. Jesteśmy poważnym pracodawcą na rynku polskim – mówi Małgorzata Zdrodowska, przedstawiciela Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce, zachęcając tym samym do przyłączenia się do organizacji łomżyńskich przedsiębiorców.

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe