I mróz, i śnieg. U progu wiosny wraca zima

  • 15.03.2018, 06:46 (aktualizacja 15.03.2018, 09:32)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
I mróz, i śnieg. U progu wiosny wraca zima IMGW-PIB
Na kilka dni przed rozpoczęciem kalendarzowej wiosny zmroziły nas prognozy pogody na najbliższe dni. Weekend ma upłynąć pod znakiem zimy .

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku już na noc z 14 na 15 marca zapowiedziało pierwsze tchnienie powracającej zimy. Jej głównym objawem ma być temperatura poniżej zera (do -5 stopni C) powodująca, że wilgotne po opadach drogi i chodniki staną się bardzo śliskie. Jak informuje Barbara Jakubowska, synoptyk IMGW - PIB x Białegostoku, masa zimnego powietrza nasuwa się od północy i jeszcze 14 marca późnym wieczorem w Suwałkach została odnotowana minusowa temperatura. Oblodzenie może się utrzymać do godzin południowych 15 marca.

Niestety, w kolejnych dniach ma być jeszcze trudniej. IMGW - PIB  przypomina, że w miniony weekend miejscami temperatury w kraju sięgały 15 - 18 stopni, ale zapowiada, że: "cyrkulacja nad Polską zaczyna się zmieniać. Z zachodu napływa nieco chłodniejsza masa powietrza i temperatura osiągnie maksymalnie 10°C, 13°C. Z północnego zachodu napłynie jeszcze chłodniejsze powietrze i  na północy kraju miejscami pojawią się opady deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu.

Dalsza część komunikatu jeszcze bardziej mrozi:  "Z każdym dniem będzie coraz chłodniej, a radykalnie pogoda zmieni się od piątku. Znad Morza Barentsa napłynie mroźne arktyczne powietrze. Na północy i północnym wschodzie kraju zacznie padać śnieg, temperatura znacznie obniży się. W sobotę i niedzielę powróci prawdziwa zima. Mroźne powietrze dotrze do nas znad Syberii. W nocy w województwach północno-wschodnich i w kotlinach górskich temperatura spadnie poniżej -10°C, na pozostałym obszarze kraju mróz będzie trochę lżejszy. Ujemna temperatura powietrza utrzymywać się będzie także w ciągu dnia, tylko na północnym zachodzie temperatura maksymalna nieznacznie przekroczy 0°C. W całym kraju wystąpią opady śniegu, miejscami, szczególnie na południu, mogą one być intensywne. Silny i porywisty północny wiatr potęgować będzie odczucie chłodu.

Miejmy nadzieję, że powrót zimy będzie tylko epizodem. I wiosna już wkrótce ponownie do nas zawita".

Szczerze mówiąc, od  fachowców, którzy przewidują aurę spodziewaliśmy się więcej niż  nadziei na wiosnę. Wolelibyśmy żeby powiedzieli: wiosna przyjdzie na pewno.

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe