Zdrowie w cenie. Łomżyńska kardiologia z milionami [VIDEO]

  • 21.03.2018, 07:51 (aktualizacja 21.03.2018, 09:00)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Zdrowie w cenie. Łomżyńska kardiologia z milionami [VIDEO] Umowę o przekazaniu dotacji podpisali (od lewej) Bogdan Dyjuk z zarządu województwa, marszałek Jerzy Leszczyński i Roman Nojszewski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.
Ponad 4 miliony złotych przekażą samorządowe władze regionu na remont oddziału kardiologicznego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Umowę o podpisali marszałek Jerzy Leszczyński i Bogdan Dyjuk z zarządu województwa oraz Roman Nojszewski, dyrektor łomżyńskiego szpitala.

- Wartość całego projektu opiewa na kwotę 11 milionów złotych. Ponad 4 miliony to tzw. wkład własny szpitala, który zostanie sfinansowany z budżetu województwa podlaskiego - powiedział Jerzy Leszczyński marszałek województwa podlaskiego.

Pozostałe fundusze wykłada Unia Europejska za pośrednictwem Regionalnego Programu Operacyjnego. Harmonogram remontu kardiologii zakłada 10 miesięcy prac, przy utrzymaniu normalnej działalności oddziału (choć zapewne z pewnymi ograniczeniami), który służy rocznie około 2,5 tysiącom pacjentów.

W czasie spotkania podpisana została także druga umowa, która finalizuje ostatecznie modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Łomży. Razem z ubiegłoroczną dotacją samorząd województwa przekazał na ten cel ponad 1 milion 600 tysięcy złotych. Całkowita wartość projektu to ponad 5 milionów 300 tysięcy złotych. Ordynator SOR, doktor Bogusław Opyrchał (na zdjęciu), podkreślił, że dzięki inwestycji poprawiły się nie tylko warunki „zwyczajnej” działalności oddziału, ale także nocnej i świątecznej pomocy medycznej,

- Dzięki dotacjom przyznanym przez zarząd województwa możemy realizować tak potrzebne inwestycje jak gruntowna modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a teraz kardiologii - powiedział Roman Nojszewski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.

Ze wstępnych obliczeń wynika, że w latach 2014 – 2020 na potrzeby remontowe i zakupy sprzętu medycznego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, Urząd Marszałkowski łącznie przekaże ponad 25 mln złotych.

WK


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe