Świątecznie, twórczo i rodzinnie

  • 26.03.2018, 11:12 (aktualizacja 26.03.2018, 11:18)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Świątecznie, twórczo i rodzinnie
Na Wielkanocne Warsztaty Świąteczne zaprosił tradycyjnie Miejski Dom Kultury- Dom Środowisk Twórczych w Łomży. Chętnych, głównie dzieci z opiekunami, było bardzo wielu.

Uczestnicy pracowali pod kierunkiem kurpiowskich twórców ludowych. Pomagali oni tworzyć palmy, pisanki metodą batikową i koszyki wiklinowe przekazując przy tym opowieści o tradycjach i o bogatej symbolice Wielkiej Nocy.

- Myślę, że frekwencja byłaby jeszcze większa, ale liczba miejsc jest, niestety, ograniczona. Dzieci jest 33, do tego opiekunowie, którzy pomagają. Ćwiczymy malowanie pisanek metodą batikową, czyli gorącym woskiem. A zatem trzeba bardzo uważać. W tym roku postawiłam na twórczość ludową. Zaprosiliśmy artystów z Kurpiowszczyzny. Dzieci z ogromnym zapałem – aż mają rumieńce z przejęcia - wykonują swoje dzieła – mówi Anna Bureś z MDK-DŚT. - Są bardzo zadowolone, że mogą własnoręcznie zrobić palmę, pomalować jajka czy zrobić koszyczki. Dopytują nas, jak to kiedyś robiło się, czego się do tego używało. Kiedyś malowało się zbożem, buraczkami i oczywiście cebulą - tłumaczy Elżbieta Prusaczyk.

A jak warsztaty podobały się zainteresowanym?

- Na pewno skorzystam jeszcze z takich warsztatów - mówi sześcioletnia Kaja.

- Nie spodziewałem się, że jest tak fajnie – dodaje Filip.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe