Pożegnanie kapłana

  • 02.04.2018, 20:53 (aktualizacja 02.04.2018, 20:56)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Pożegnanie kapłana
W wieku 75 lat zmarł w Łomży ksiądz kanonik Heliodor Piotr Sawicki. Uroczystości żałobne odbędą się we wtorek 3 kwietnia w Zambrowie i Łomży, a pogrzeb na łomżyńskim cmentarzu przy ul. Przykoszarowej.

Jak podaje w nocie biograficznej kapłana Kuria Diecezjalna i parafia Krzyża Świętego w Łomży, z którą w ostatnich latach był związany, Heliodor Sawicki urodził się 23 lutego 1943 r. w Jegliniszkach w parafii Krasnopol na Suwalszczyźnie. Na księdza został wyświęcony przez ks bp. Czesława Falkowskiego 4 czerwca 1966 roku. Posługę kapłańska zaczynał jako wikariusz w Romanach, potem był w parafii Wyszonki Kościelne, Augustowie, Jelonki.

W 1981 trafił do Zambrowa, a dwa lata później zlecono mu budowę w mieście nowego kościoła. Od 1986 roku był proboszczem stworzonej parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie. Ks. Heliodor Sawicki nowy kościół budował w latach 1985 – 1992. Przez kolejnych kilkanaście lat kościół był wyposażany. Konsekracji świątyni dokonał biskup Stanisław Stefanek 4 czerwca 2006 roku w 40-lecie kapłaństwa ks. Sawickiego. Ksiądz Heliodor Sawicki proboszczem parafii był do 2013 roku.

Ks. Heliodor Sawicki w czasie swojej posługi był ponadto członkiem diecezjalnej rady duszpasterskiej, członkiem diecezjalnej komisji ds. budownictwa sakralnego i kościelnego, wizytatorem religii i duszpasterzem rodzin w dekanacie Zambrów, kanonikiem honorowym Kapituły Katedralnej Łomżyńskiej.
Ostatnich pięć lat, jako emeryt,  spędził w parafii Krzyża Świętego w Łomży sprawując nadal posługę kapłańską.

Pożegnanie księdza kanonika Heliodora Piotra Sawickiego rozpoczęło się w Wielkanocny Poniedziałek mszą świętą w parafii Krzyża Świętego i wystawieniem ciała w kaplicy św. Józefa  na cmentarzu przy ul Przykoszarowej.

We wtorek 3 kwietnia najpierw pożegna zmarłego Zambrów,  z którym był związany od 1981 do 2013 roku jako budowniczy kościoła i proboszcz parafii Ducha Świętego:     
"godz. 8.00 wystawienie trumny z ciałem w kościele parafialnym pw. Ducha Świętego w Zambrowie, następnie o godz. 10.00 – Msza św. pogrzebowa z udziałem Arcybiskupa Józefa Michalika, Biskupa Tadeusza Bronakowskiego oraz Biskupa Stanisława Stefanka. Po Mszy św. przewiezienie ciała zmarłego Kapłana do Łomży" - podaje komunikat diecezji.

O godz. 14.00 ciało śp. Księdza Kanonika Heliodora Piotra Sawickiego zostanie pochowane na cmentarzu komunalnym przy ul. Przykoszarowej w Łomży.

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe