INFOTEST rozstrzygnięty

  • 13.04.2018, 13:05 (aktualizacja 13.04.2018, 13:10)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
INFOTEST rozstrzygnięty Sebastian Chrzanowski PWSIiP
Marcin Kotecki z I Liceum Ogólnokształcącego w Zambrowie zwyciężył w piątej edycji informatycznego konkursu INFOTEST organizowanego przez Wydział Informatyki i Nauk o Żywności PWSIiP w Łomży.

- Młody, zdolny i skromny, z rozległą wiedzą, także pozaszkolną – tak o uczniu trzeciej klasy mówił jego nauczyciel Zbigniew Rębiś, informatyk oraz fizyk. W szranki tegorocznej rywalizacji stanęło 465 uczniów szkół średnich, także z Wilna, a do ścisłego finału dostało się 49 najzdolniejszych.

Wśród finalistów nie ma przegranych, wszyscy jesteście zwycięzcami – mówiła dr inż. Aneta Wiktorzak, prodziekan Wydziału Informatyki i Nauk o Żywności oraz pomysłodawczyni konkursu.

INFOTEST to jeden z najważniejszych konkursów organizowanych przez łomżyńską uczelnię, ma na celu popularyzację wiedzy informatycznej wśród młodzieży szkół średnich. Jego zasięg z roku na rok jest coraz szerszy, w piątej edycji udział wzięły szkoły z Łomży, Olsztyna, Zambrowa, Białegostoku, Warszawy, Wilna.

Poziom konkursu był wysoki, aby zakwalifikować się do finału należało zdobyć minimum osiemdziesiąt procent punktów – mówiła dr inż. Aneta Wikotorzak.

Zwycięzca konkursu, maturzysta z Zambrowa, w planach ma studia z Informatyki. Jego pasja do programowania zaczęła się bardzo wcześnie.

- Zawsze zastanawiało mnie jak działają określone funkcje i programy w komputerze, z komputerem się wychowywałem – mówił Marcin Kotecki.

Przed nim rozszerzona matura z przedmiotów ścisłych: matematyki, fizyki i informatyki. Sukces ucznia nie dziwi jego nauczyciela

- Marcin jest zdolny i praca z nim to przyjemność. W ubiegłym roku nie udało mu się stanąć na podium w łomżyńskim konkursie. Niewiele wtedy brakowało. A dziś jest najlepszy – mówił Zbigniew Rębiś.

Na podium stanęli także: na drugim stopniu Michał Sulikowski z IV LO w Olsztynie, na trzecim Maksymilian Małż z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce.


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe