Przy śniadaniu o wrażliwych danych, aniołach i rowerach

  • 14.04.2018, 02:20 (aktualizacja 14.04.2018, 02:24)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Przy śniadaniu o wrażliwych danych, aniołach i rowerach UM Łomża
Bezpieczeństwo danych w biznesie było głównym tematem kolejnego z cyklu "śniadań biznesowych" organizowanych przez władze Łomży dla wymiany informacji oraz integrowania środowiska przedsiębiorców.

Uczestnikom spotkania w Parku Przemysłowym Łomża wchodzące za półtora miesiąca nowe obowiązki dla przedsiębiorców zaprezentował Marcin Borowski z firmy FIT IT. Jak relacjonuje Urząd Miejski, zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki przypomniał, że przepisom RODO podlega każdy przedsiębiorca, który prowadzi działalność w Unii Europejskiej. Jak tłumaczył, nowe unijne rozporządzenie dotyczące ochrony wrażliwych danych  jest obarczone dużymi karami, dlatego warto dowiedzieć się, z czym ono się wiąże i jak przygotować się do sprostania stawianym wymaganiom.

Prelekcję wygłosił Marcin Borowski z firmy FIT IT.

- Nowe przepisy zmieniają całkowicie podejście do ochrony danych osobowych. Jest to podejście tzw. prewencyjne, czyli urząd będzie badał, czy przyjęliśmy odpowiednie procedury, które pozwalają nam chronić dane osobowe w odpowiedni sposób, zmniejszając ryzyko ich wycieku. Zgodnie z tymi przepisami teraz każdy podmiot przetwarzający dane osobowe powinien samodzielnie określić, jakie konkretne środki zabezpieczenia danych należy wdrożyć w jego firmie – mówił Marcin Borowski, który również w indywidualnych rozmowach wyjaśniał przedsiębiorcom nowe zapisy dotyczące RODO.
Śniadanie biznesowe było także okazją do przypomnienia zmian, jakie wprowadzone zostały w przyjętych w ubiegłym roku uchwałach dotyczących zwolnień z podatku od nieruchomości. Przedstawiła je Małgorzata Puchała, naczelnik Centrum Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miejskiego w Łomży. Zostały one szczegółowo opisane na stronie internetowej biznes.um.lomza.pl - uchwała w ramach pomocy de minimis oraz uchwala w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej.

Andrzej Garlicki zachęcał również przedsiębiorców do wzięcia udziału w drugiej edycji Łomżyńskich Aniołów Biznesu.

- Cała gala będzie miała miejsce w pierwszych dniach października, zaś nabór do konkursu ogłosimy od 1 czerwca – mówił prezydencki zastępca ds. gospodarczych, informując o rozszerzeniu w tym roku konkursu o dwie nowe kategorie. - Super Anioł będzie kierowany do przedsiębiorców długo funkcjonujących na rynku i mogących pochwalić się dużym dorobkiem. Z kolei Anioła w kategorii „Kobieta Biznesu” kierujemy do pań działających z sukcesami w biznesie na lokalnym lub regionalnym rynku – mówił Andrzej Garlicki.

Poinformował także o systemie Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej, dziękując wszystkim przedsiębiorcom, którzy włączyli się w jego finansowanie. W związku z rozpoczęciem procesu inwestycyjnego w mieście, szczególnie uciążliwego w zakresie ruchu drogowego, prosił o cierpliwość i wyrozumiałość. Apelował również o większą współpracę przedsiębiorców ze sobą i korzystanie nawzajem ze swoich usług oraz wzajemną współpracę w budowaniu siły własnych firm.

Kolejne śniadanie biznesowe pod hasłem „Akademia Biznesu” odbędzie się 10 maja o godz. 9.00 w Parku Przemysłowym Łomża. Zostanie ono poświęcone Konstytucji Biznesu oraz Polskiej Strefie Inwestycji.

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe