W Długoborzu. Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

  • 17.04.2018, 12:45 (aktualizacja 17.04.2018 12:51)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
W Długoborzu. Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu
W Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Świętego Jana Pawła II w Długoborzu odbyły się obchody Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu. Celem corocznego spotkania jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia, uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata - obok raka, cukrzycy czy AIDS.

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Starostwo Powiatowe w Zambrowie włączył się do kampanii społecznej, która służy pokazywaniu zagadnień związanych z autyzmem, a zarazem promowaniu globalnego zaangażowania i bardziej efektywnej współpracy dotyczącej tego zjawiska.

Przy okazji obchodów Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu zostały zorganizowane warsztaty sensoryczne dla dyrektorów, pedagogów i terapeutów
ze szkół z całego powiatu zambrowskiego, cykl zabaw integracyjnych dla społeczności uczniowskiej ośrodka oraz przygotowane informacje, plakaty, ulotki i balony, które powędrowały do szkół i przedszkoli zambrowskich.

W ramach akcji „Zaświeć się na niebiesko” – ten kolor jest symbolem solidarności z osobami z autyzmem - wszyscy uczestnicy spotkania, zaproszeni gości oraz uczniowie zambrowskich szkół i przedszkoli, którzy włączyli się do akcji, tego dnia ubrani byli w kolorze niebieskim.

Wśród corocznych działań podnoszących świadomość społeczną na temat autyzmu, Ośrodek w Długoborzu, który od wielu lat zajmuje się edukacją dzieci ze spektrum autyzmu, razem ze Stowarzyszeniem NAPRZECIW, organizuje 12-13 maja konferencję szkoleniową „Świadomość podstawą działania”, której tematem będzie „Trening zastępowania agresji ART” oraz „Seksualność dzieci
i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu”.

Ośrodek w Długoborzu serdecznie dziękuje władzom powiatu zambrowskiego, dyrektorom szkół, pedagogom, specjalistom, terapeutom oraz społecznościom uczniowskim SP 3, SP 4, SP 5 w Zambrowie, miejskich przedszkoli nr 1, nr 3, nr 4, nr 6, niepubliczneg przedszkola „Jagódki”, a także młodzieży z I LO im. Stanisława Konarskiego, Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy, Zespołu Szkół Nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”, Środowiskowemu Domu Samopomocy, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Gimnazjum Miejskiemu, Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej.

Dziękujemy za współpracę oraz włączenie się do wspólnych obchodów Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe