Wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2018 r. na półmetku. Rolniku nie czekaj, złóż wniosek już teraz

  • 19.04.2018, 09:48 (aktualizacja 19.04.2018, 10:01)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2018 r. na półmetku. Rolniku nie czekaj, złóż wniosek już teraz
Został niespełna miesiąc na złożenie wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2018 r. oraz tegorocznych płatności obszarowych finansowanych z budżetu PROW 2014-2020. ARiMR apeluje, by nie czekać z przesłaniem deklaracji do ostatniego dnia naboru.

Według nowych przepis, obowiązujących od tego roku, rolnicy zobligowani są do złożenia wniosku wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Przyjmowanie wniosków rozpoczęło się 15 marca, a zakończy 15 maja.

Warto wiedzieć, iż rolnicy, którzy złożą wnioski po tym terminie, ale nie później niż do 11 czerwca br., muszą liczyć się z obniżeniem należnych im płatności o 1 procent, za każdy roboczy dzień opóźnienia. Zmian w złożonym już wniosku można dokonywać bez żadnych sankcji finansowych do 1 czerwca br.

Złożenie wniosku w wersji elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosk Plus to możliwość załatwienia formalności bez wychodzenia z domu. Nie trzeba tracić czasu, a system jest tak skonstruowany, że wyklucza możliwość popełnienia pomyłki. System na bieżąco wyświetla wskazówki w zakresie uzupełniania pól i dołączania wymaganych załączników. Rolnik otrzymuje ponadto komunikaty o stwierdzonych brakach lub błędach we wniosku.

Rolnicy, którzy nie mają dostępu do internetu mogą skorzystać z tzw. punktów pomocy technicznej, wyposażonych w stanowiska komputerowe z dostępem do internetu. Punkty wsparcia przygotowane są dla wnioskodawców we wszystkich biurach powiatowych Agencji w całym kraju.
Jak informuje Dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Wiesław Tadeusz Grzymała, na dzień 19.04.2018r. do Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR wpłynęło łącznie 36 293 wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich, co stanowi ponad 44,7% osób uprawnionych do uzyskania płatności w ramach wsparcia bezpośredniego.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Podlaski Oddział Regionalny zachęca rolników, aby nie czekali ze złożeniem wniosków do ostatniej chwili.

Rolnicy, którzy nie radzą sobie z wypełnieniem e-wniosku o płatności mogą skorzystać z pomocy ekspertów z ośrodków doradztwa rolniczego.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie: www.arimr.gov.pl.

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe