Odszedł kapłan Diecezji Łomżyńskiej

  • 22.04.2018, 18:32 (aktualizacja 22.04.2018, 18:35)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Odszedł kapłan Diecezji Łomżyńskiej dzięki uprzejmości portalu 4lomza.pl
W wieku 73 lat, w tym 48. w kapłaństwie, zmarł ksiądz Ferdynand Jan Gryszko. W życiu społeczności wiernych w Łomży zapisał się przede wszystkim jako budowniczy i wieloletni proboszcz parafii pw. Bożego Ciała.

Jak podaje nota biograficzna, ksiądz Ferdynand Jan Gryszko urodził się w kwietniu 1945 roku w miejscowości Łupichy koło Moniek. W 1970 roku otrzyma święcenia kapłańskie z rąk biskupa łomżyńskiego Mikołaja Sasinowskiego. Pracował jako duszpasterz m. in. w Jelonkach, Augustowie, Myszyńcu. Piątnicy. Jako wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Łomży  otrzymał zadania stworzenia nowej parafii na wielkim osiedlu mieszkaniowym Południe pw. Bożego Ciała. Budowa nowej świątyni trwała w latach 90, minionego wieku. Od 2002 roku kościół służy wiernym, a konsekrowany został uroczyście w 2008 roku.

Ksiądz prałat Ferdynand Jan Gryszko na kapłańską emeryturę przeszedł w 2012 roku.

O szczegółach uroczystości pożegnania kapłana poinformował w specjalnym komunikacie ksiądz Artur Szurawski, kanclerz łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej.  

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:

dnia 24 kwietnia (wtorek), godz. 12.00 - Msza św. żałobna w intencji zmarłego Kapłana w Kaplicy Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży dla mieszkańców Domu oraz Księży, którzy nie będą mogli wziąć udziału w głównych uroczystościach pogrzebowych; po Mszy św. przewiezienie ciała zmarłego Kapłana do kościoła parafialnego pw. Bożego Ciała w Łomży gdzie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. żałobna a po niej nastąpi modlitewne czuwanie;

dnia 25 kwietnia (środa), godz. 8.00 wystawienie trumny z ciałem w kościele parafialnym pw. Bożego Ciała w Łomży, następnie o godz. 11.00 – Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego; po Mszy św. przewiezienie ciała zmarłego Kapłana do Moniek (Archidiecezja Białostocka); o godz. 15.00 ciało śp. Księdza Prałata Ferdynanda Jana Gryszki zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym w Mońkach.

Śp. Księdza Prałata Ferdynanda Jana Gryszkę polecamy Miłosierdziu Bożemu i prosimy kapłanów oraz wiernych o udział w uroczystościach pogrzebowych, a także o modlitwę w Jego intencji.

„Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...”

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe