Teatr Lalki i Aktora – marka Łomży i województwa

  • 25.04.2018, 13:08 (aktualizacja 26.04.2018 10:14)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Teatr Lalki i Aktora – marka Łomży i województwa Wrota Podlasia
Łomżyński Teatr Lalki i Aktora otrzymał nagrodę Podlaska Marka Roku w kategorii Kultura. To pierwszy taki laur dla Łomży w czternastoletniej historii najważniejszego w województwie przedsięwzięcia promocyjnego.

- Wielka radość i duma – mówi Jarosław Antoniuk, dyrektor nagrodzonego TliA. - Cieszę się bardzo z kilku powodów. Jest to, po pierwsze, nagroda dla całej drużyny, dla wszystkich ludzi, którzy tworzą teatr. Ponadto myślę, że jest to nagroda dla instytucji podejmującej projekty nie tylko teatralne i artystyczne, ale także społeczne czy edukacyjne i nie tylko na rzecz Łomży, ale całego regionu. Kolejny powód do radości to sukces po wielu wcześniejszych nominacjach, choćby rok temu byliśmy w gronie finalistów w kategorii Wydarzenie za Festiwal „Walizka”. Wreszcie, chlubimy się wieloma nagrodami branżowymi, artystycznymi, a ta ma wymiar bardziej społeczny. A najlepszy przykład, jak wygląda nasza praca to właśnie dzień po wielkiej Gali. Nawet nie mogę przekazać gratulacji i podziękowań całemu zespołowi, ponieważ część jest w Ełku, gdzie prezentujemy nasz spektakl.

Statuetkę dla Teatru odebrali wspólnie prezydent Mariusz Chrzanowski i dyrektor Jarosław Antoniuk, którzy skorzystali z okazji, aby przekazać zaproszenia do Łomży na jubileuszowe uroczystości 600-lecia praw miejskich.

Ważnym sukcesem Ziemi Łomżyńskiej jest także nagroda dla Podlaskiego Święta Chleba, czyli jednej z najważniejszych dorocznych imprez w Muzeum Rolnictwa im. księdza Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

- Święto Chleba to jedno z największych naszych wydarzeń. Gościmy tego dnia około 30 tys. turystów. Jestem bardzo wzruszona i zaszczycona. Dziękuję wszystkim tym, którzy są zaangażowani i oczywiście zapraszam wszystkich do nas na następną edycję naszego święta, która w tym roku odbędzie się 12 sierpnia – przytacza portal Wrota Podlasia słowa Doroty Łapiak, dyrektor Muzeum.

Gala Podlaskiej Marki Roku odbyła się w siedzibie Opery i Filharmonii Podlaskiej, we wnętrzach przekształconych w eleganckie sale przedwojennego białostockiego hotelu Ritz. Uroczystość obszernie relacjonuje portal Wrota Podlasia.

- W tym roku z uwagi na rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości wszystkie przedsięwzięcia artystyczne, które organizuje samorząd województwa, odbywają się pod hasłem „Talenty dla Niepodległej”. Tegoroczna edycja plebiscytu już po raz 14-ty udowodniła, że nasze zasilane naturą województwo ma wiele skarbów, wśród których największe i najbardziej cenne to ludzie. Bo to ostatecznie oni stoją za każdą z nominacji do tytułu Podlaskiej Marki. To talenty, które pracują zarówno dla naszego regionu, jak i dla Polski, dla Niepodległej. Jesteśmy tu po to, aby docenić ich pasje i wysiłek. Bo Podlaska Marka nie bierze się znikąd. Tworzą ją podlascy przedsiębiorcy, naukowcy, pasjonaci, ludzie kultury i wielkiego serca. Województwo podlaskie to ta różnorodność pokazana wielobarwnością loga naszego województwa. Kolejne edycje odkrywają nowe oblicze województwa. Widać tu odpowiedzi na wyzwania współczesnego świata, nowe technologie, ale również pielęgnowanie tradycji czy nowe trendy w kulturze – zwracał się do obecnych na sali marszałek Jerzy Leszczyński.

Nagrodzeni w konkursie Podlaska Marka Roku:

PRODUKT UŻYTKOWY - Budynki wielorodzinne w technologii modułowej Unihouse – Unihouse Oddział Unibep S.A. w Bielsku Podlaskim (wśród finalistów była Rękawica GLOV On-The-Go – Phenicoptere Sp. z o.o., której współzałożycielką jest Monika Żochowska z Drozdowa);

PRODUKT SPOŻYWCZY - Grupa produktów Naturalnych ze Spółdzielni Mleczarskiej w Łapach;

ODKRYCIE - Pierwsza w historii detekcja fal grawitacyjnych przez zespoły LIGO Scientific Collaboration i Vigro Collaboration, w których pracował prof. dr hab. Piotr Jaranowski, dziekan Wydziału Fizyki UwB;

INWESTYCJE- Uruchomienie Fabryki SaMasz w Zabłudowie – SaMASZ Sp. z o.o.;

WYDARZENIA - Podlaskie Święto Chleba – Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu;
KULTURA - Teatr Lalki i Aktora w Łomży - Teatr Lalki i Aktora w Łomży;

SPOŁECZEŃSTWO - Fundacja Rodziny Czarneckich – Dominika Weronika Czarnecka.

Laur Podlaskiej Marki Konsumentów zdobył w głosowaniu internautów Zespół Pieśni i Tańca Suwalszczyzna.

Honorowy Ambasador Województwa Podlaskiego. W tym roku ten wybór był wyjątkowy – został nim najbardziej znany w Polsce wykonawca muzyki disco polo – Zenek Martyniuk. Artysta zaprezentował swój największy hit „Oczy zielone”. Jednak specjalnie na Podlaską Markę, realizowaną w duchu 20-lecia międzywojennego, przygotował inną wersję tej piosenki, w aranżacji rodem z przedwojennych klubów i kabaretów. I spotkał się z wielkim aplauzem publiczności – podkreślają Wrota Podlasia.

- Panie Zenku, nie da się ukryć faktu, że od kilku lat słucha Pana dosłownie cała Polska. Na ten sukces pracował Pan prawie 30 lat – podkreślił marszałek Jerzy Leszczyński. - Wiem, że ludzie różnie oceniają Pana twórczość. To ich święte prawo. Ale moje zadanie - jako marszałka - polega nie na ocenianiu, ale na docenianiu. Dostrzeganiu i docenianiu. A Pana nie da się po prostu nie dostrzec. Nie da się też nie zauważyć, że występując na największych scenach i na ekranach telewizyjnych, śpiewając z największymi sławami muzycznymi, przyczynia się Pan do tego, że Polacy pokochali nie tylko Pana i Pana twórczość, ale polubili też Województwo Podlaskie. Bo stąd Pan wyrósł, tu Pan zaczynał i tu Pan zawsze wraca. Dlatego bez cienia wątpliwości i z ogromną przyjemnością wręczam Panu w tym roku tytuł Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego – uzsadniał marszałek Jerzy Leszczyński

- Czuję się bardzo wzruszony i zaszczycony, zawsze to powtarzam, że pochodzę z pięknego Podlasia, bo to mi pomaga tworzyć melodyjne piosenki – powiedział Honorowy Ambasador Województwa Podlaskiego Zenek Martyniuk.

Ambasadorem Podlaskiej Gospodarki została branża drzewna i meblarska. Statuetki odebrali przedstawiciele: Pfleiderer Grajewo Sp. z o.o., Fabryka Mebli „FORTE” S.A., IKEA Industry Poland Sp. z o.o. Oddział w Orli, TOBO DATCZUK SP. J.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe