Maciej Aniserowicz w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży [VIDEO]

  • 27.04.2018, 10:01 (aktualizacja 27.04.2018 12:12)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Maciej Aniserowicz w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży [VIDEO]
Maciej Aniserowicz, autor bestselerowej książki „Zawód: Programista”, człowiek, który od podszewki zna polskie środowisko programistyczne, autor bloga devstyle.pl i vloga na YouTube, programista, pasjonat, popularyzator wysokich standardów programowania, odwiedził Wydział Informatyki i Nauk o Żywności PWSIiP w Łomży.

Spotkał się ze studentami informatyki, aby opowiedzieć im o potencjalnych ścieżkach kariery programisty. O kulisach zawodu, różnych językach programowania, specyfice myślenia abstrakcyjnego rozmawiał także z dr. inż. Andrzejem Sawickim oraz Jolantą Święszkowską.

Programista może mieć wiele wcieleń

Maciej Aniserowicz, autor bestselerowej książki „Zawód: Programista”, człowiek, który od podszewki zna polskie środowisko programistyczne, autor bloga devstyle.pl i vloga na YouTube, programista, pasjonat, popularyzator wysokich standardów programowania, odwiedził Wydział Informatyki i Nauk o Żywności PWSIiP w Łomży. Spotkał się ze studentami informatyki, aby opowiedzieć im o potencjalnych ścieżkach kariery programisty. O kulisach zawodu, różnych językach programowania, specyfice myślenia abstrakcyjnego rozmawiał także z dr. inż. Andrzejem Sawickim oraz Jolantą Święszkowską.

 

 – W drugiej dekadzie XXI wieku nasz zawód się otwiera, a sami programiści przykładają dużo uwagi, aby rozwijać się także w innych kierunkach – mówił Maciej Aniserowicz.

O algorytmach sztucznej inteligencji, które mogą w przyszłości zastąpić programistów, twierdził, że „to pieśń przyszłości” i „dobry materiał na kolejny film Spielberga”.

– Nadrzędnym celem pracy programisty jest stworzenie środowiska, w którym potrzeba mniej, a nie więcej, programistów. Jeszcze dziesięć lat temu, żeby stworzyć najprostszego bloga potrzebny był programista. Teraz widzimy nawet w telewizji reklamy usług, które umożliwiają laikom stworzenie strony www. Powstają rozwiązania udostępniające usługi osobom z poza branży – mówił i dodawał, że nie oznacza to schyłku profesji, lecz jej profesjonalizację.

Dr inż. Andrzej Sawicki, wykładowca z Wydziału Informatyki i Nauk o Żywności PWSIiP w Łomży, pytał prowokacyjnie, czy studia są istotnym elementem rozwoju programisty, a może lepszym wyborem jest skorzystanie z wszechobecnych kursów internetowych typu: „Naucz się Javy w 7 dni, HTMLa w 24 godziny, JavaScriptu w miesiąc?”

 – Warto poświęcać jak najwięcej czasu na naukę we własnym zakresie, jednocześnie mając świadomość, że studia dają szeroką perspektywę, pokazują co się dzieje w branży wokół programowania: algorytmy, optymalizacje, sprzęt, egzotyczne języki programowania. Studia pokazują jak wiele nie wiemy, a początkujący programiści często koncentrują się na tym co już wiedzą, ignorując całe to morze niewiedzy, którego nigdy nie da się ogarnąć – odpowiadał Maciej Aniserowicz.

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe