Podlaskie ma najlepszy patrol w kraju

  • 29.04.2018, 10:22 (aktualizacja 29.04.2018 10:26)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Podlaskie ma najlepszy patrol w kraju KWP Białystok
Zadecyduje wszechstronność, a nie nadzwyczajne umiejętności w jednej konkurencji - mówi jeden z oficerów nadzorujących przebieg Ogólnopolskich Zawodów Policyjnych Patroli Rowerowych. Opinia całkowicie się potwierdziła. Białostocko - łomżyński zespół złożony ze starszych posterunkowych Izabeli Kłosowskiej i Kamila Skłodowskiego trochę gorzej wypadł w ostatniej konkurencji, ale w podsumowaniu wszystkich okazał się najlepszy w Polsce.

Łomża po raz pierwszy gościła tak wysokiej rangi policyjne zawody. Według ocen uczestników, organizacja była bardzo dobra. Podobała się wymagająca trasa wyścigu, sceneria sztafety biathlonowej na bulwarach nad Narwią, pomoc na trasach, która sprawiła, że nikt nie pomylił drogi i nie popadł w kłopoty na ostrych zakrętach. Dopisała też pogoda.

Jak podkreśla w swojej relacji, Komenda Wojewódzka Policji  Białymstoku, czyli główny organizator  mistrzostw,  w duchu sportowym  o miano najlepszego policyjnego patrolu rowerowego rywalizowało 17 dwuosobowych drużyn reprezentujących wszystkie garnizony w kraju. Najlepszym z najlepszych został patrol rowerowy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w składzie st. post. Izabela Kłosowska i st. post. Kamil Skłodowski. Wykazali się wymaganą w czteroczęściowych zmaganiach wszechstronnością.   

Uroczystego zamknięcia i dekoracji finalistów na łomżyńskich bulwarach nad Narwią  dokonali m.in. sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, zastępca komendanta głównego policji nadinspektor Jan Lach, komendant wojewódzki policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz oraz zastępca prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk.

Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych. Zawody zorganizowane zostały przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku przy współpracy z Biurem Prewencji Komendy Głównej Policji, Urzędem Miejskim w Łomży przy wsparciu organizacyjnym Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i Grupy Ratowniczej „Nadzieja” z Łomży. W trakcie zawodów rozegrano łącznie cztery konkurencje obejmujące nie tylko wiedzę teoretyczną, która jest kluczem do profesjonalizmu, ale przede wszystkim trzy konkurencje praktyczne mające na celu weryfikację wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawnego pokonania trasy 21 km i sztafety biathlonowej.

Idea praktycznego podnoszenia kwalifikacji i umiejętności policjantów została dostrzeżona zarówno przez  wiceministra Jarosława Zielińskiego, jak i komendanta głównego policji nadinspektora Jarosława Szymczyka, którzy zawody objęli honorowym patronatem.

Podsumowanie zawodów (za stroną Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku):

"Po podsumowaniu wyników poszczególnych konkurencji okazało się, że najlepszymi policyjnymi patrolami rowerowymi w 2018 roku okazały się reprezentacje:

I miejsce - KWP w Białymstoku, patrol w składzie: st. post. Izabela Kłosowska oraz st. post. Kamil Skłodowski

II miejsce – KWP w Lublinie, patrol w składzie: sierż. sztab. Aleksander Adamowicz oraz sierż. Michał Tyburek

III miejsce - KWP w Gorzowie Wielkopolskim, patrol w składzie: sierż. sztab. Tomasz Kołogryw oraz sierż. Filip Pendrak

Najlepszy policyjny patrol rowerowy uhonorowany został Pucharem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego. Również Komendant Główny Policji ufundował najlepszym z najlepszych nagrody. Wszyscy laureaci wyróżnieni zostali także odznakami „Zwycięzcy turnieju wiedzy i sprawności zawodowej” oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Laureaci w poszczególnych konkurencjach zostali uhonorowani statuetkami ufundowanymi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku nadinspektor Daniela Kołnierowicza. Zwycięzcy otrzymali również upominki przekazane przez Zastępcę Prezydenta Miasta Łomża Agnieszkę Muzyk oraz pamiątkowe dyplomy.

Finaliści Ogólnopolskich Zawodów Policyjnych Patroli Rowerowych są jedynie reprezentantami swoich garnizonów. W sezonie 2017 roku na terenie kraju służbę z wykorzystaniem rowerów pełniło blisko 5 000 funkcjonariuszy, którzy na co dzień pełnią służbę patrolową, interwencyjną.

Zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Podczas  uroczystości kończącej zawody Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński wraz z Zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinspektorem Janem Lachem oraz Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku nadinspektorem Danielem Kołnierowiczem, wręczyli podinspektorowi Krzysztofowi Sewioło rozkaz o powołaniu go na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Łomży, na którym dotychczas pełnił obowiązki.

 

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe