Żeby byli bezpieczni na drodze

  • 30.04.2018, 07:42 (aktualizacja 30.04.2018, 07:48)
  • Maciej Gryguc
Żeby byli bezpieczni na drodze
„Kręci mnie bezpieczeństwo” to hasło przewodnie powiatowych eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które tradycyjnie odbyły się w Szkole Podstawowej nr 9 oraz na Skate Parku na osiedlu SM Perspektywa w Łomży.

W rywalizacji wzięli udział uczniowie klas podstawowych i gimnazjalnych. Młodzi rowerzyści najpierw rozwiązali test pisemny o przepisach (o ruchu pieszych i rowerzystów, znakach i sytuacjach o ruchu drogowym). W drugiej części uczniowie konkurowali ze sobą w kilku konkurencjach sprawnościowych na rowerze  i również uczyli się udzielać pierwszej pomocy. W turnieju wzięło udział 74 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych .

- To już 41. edycja Turnieju BRD. Bierze w niej udział 14 szkół podstawowych z miasta i powiatu oraz 7 gimnazjów.  Jest dużo  adrenaliny. Każdy chce dobrze wypaść  Myślę, że taki turniej to bardzo dobry pomysł. Biorą udział w rywalizacji o z określonymi wymogami. Dodatkowo utrwalają wiedze o przepisach ruchu drogowego, zasadach pierwszą pomocy, praktycznie sprawdzają się w miasteczku ruchu drogowego - tłumaczy Arkadiusz Bałazy, nauczyciel SP 9.

A jak sobie poradzili uczniowie ?

- Pierwszy raz biorę udział w takim turnieju. Test pisemny nie był trudny, choć na jedno pytanie nie znałem odpowiedzi.  Za to test sprawnościowy poszedł mi bardzo dobrze, choć stres był ogromny, aż trzęsły mi się ręce - mówi Ksawery z 4 klasy SP9. - Egzamin pisemny okazał się bardzo podobny do tego, co był w tamtym roku.  Konkurencje sprawnościowe też poszły mi całkiem nieźle -dodaje Ola z SP 5.

Po trudnym dniu testów uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i gadżetami.

- Było to dla mnie ogromne przeżycie, ponieważ się tego w ogóle nie spodziewałem. Dzięki naszemu panu i grupowej pracy nasza czwarta klasa dobre miejsce zajęła. Bardzo fajne przeżycie - mówi skromnie Michał Wiśniewski z SP Olszyny, zdobywca 1 miejsca.

Tegoroczny Turniej BDR został zorganizowany przez: policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Łomży, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Urząd Miasta  i SP  9 w Łomży

- Turnieje  te mają na celu propagowanie wiedzy o zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego . Dzieci przez taką zabawę, nabywają wiedzą o zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego, którą potem, już jako osoby starsze będą umiały wykorzystać,  kiedy dostaną uprawnienia do kierowania pojazdem  - podsumowuje podkomisarz Anna Mandziuk z łomżyńskiej KMP.

Wyniki:

Szkoły podstawowe:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa w Olszynach

2 miejsce  -   Szkoła Podstawowa w Piątnicy

3 miejsce -    Szkoła Podstawowa nr 5 w Łomży

4 miejsce – Szkoła Podstawowa w Jarnutach

Gimnazja :

1 miejsce – Piątnica

2 miejsce – PG nr 6 w Łomży

3 miejsce-  Nowogród

4 miejsce – PG nr 9 w Łomży

Joanna Osińska

Maciej Gryguc

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe